اندروید در صدر آسیب پذیرترین سیستم عامل‌های سال ۲۰۱۹

اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل در جهان محسوب می‌شود. این سیستم عامل با وجود شمار بالای کاربران، مشکلات زیادی نیز دارد. بر اساس جدیدترین آمار، اندروید دارای بیشترین آسیب پذیری در میان تمام سیستم عامل‌ها در سال 2019 بوده است.

اندروید یک سیستم عامل با امنیت مناسب محسوب می‌شود، اما تعداد بالای آسیب پذیری‌ها می‌تواند برای کاربران دردسر ایجاد کند. بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده، اندروید دارای بیشترین آسیب پذیری امنیتی در میان تمام سیستم عامل‌ها در سال گذشته میلادی بوده است.

این گزارش که توسط TheBestVPN منتشر شده، تعداد آسیب پذیری‌های فاش شده برای پلتفرم‌های مختلف مانند لینوکس، ویندوز و اندروید را اعلام می‌کند. متاسفانه اندروید با 414 آسیب پذیری، در صدر لیست قرار گرفته است. این اطلاعات توسط پایگاه داده ملی آسیب پذیری موسسه استاندارد و فناوری جمع آوری شده است.

اگرچه اندروید در صدر این لیست قرار گرفته است، اما تعداد آسیب پذیری‌های آن تفاوت چندانی با سیستم عامل‌های حاضر در رده‌های بعدی ندارد. در مقام دوم سیستم عامل Debian Linux با 360 آسیب پذیری قرار گرفته است. در مقام‌‌های بعدی سیستم عامل‌های ویندوز سرور 2016 و ویندوز 10 با 357 آسیب پذیری به چشم می‌خورند.

اندروید

سیستم عامل موبایل گوگل در مقایسه با سال‌های گذشته عملکرد بهتری از خود نشان داده است. تعداد آسیب پذیری‌های این سیستم عامل در سال 2017 برابر با 843 و در سال 2018 برابر با 525 مورد گزارش شده بود. این سیستم عامل محبوب در طول عمر خود دارای 2,563 آسیب پذیری بوده است.

در گزارش منتشر شده، TheBestVPN اپلیکیشن‌های پیش فرض این سیستم عامل را مورد انتقاد قرار داده است. این برنامه‌ها به علت مجوزهای متنوع، به موارد مختلفی دسترسی دارند که می‌تواند برای کاربران دردسر ایجاد کند.

در نهایت در این گزارش به کاربران توصیه شده دستگاهی را خریداری کنند که به صورت منظم پچ‌های امنیتی را دریافت می‌کند. گوگل در پچ‌های ماهانه، آسیب پذیری‌های سیستم عامل خود را برطرف می‌کند. گوشی‌های سری پیکسل و همچنین اغلب گوشی‌های هوشمند سامسونگ به صورت ماهانه و منظم جدیدترین پچ‌های امنیتی را دریافت می‌کنند.

آگهی استخدام

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟