تحقیق جدید ابتلای کمتر کودکان به ویروس کرونا را زیر سوال برد

تحقیق جدید ابتلای کمتر کودکان به ویروس کرونا را زیر سوال برد

ویروس کرونا تبدیل به یک بحران در جهان شده است. در حالی که گزارش‌های گذشته به ابتلای کمتر کودکان نسبت به بزرگسالان اشاره کرده بودند، تحقیق جدید نظریه دیگری را مطرح می‌کند. بر اساس این مطالعه، نرخ ابتلا به کرونا میان کودکان و بزرگسالان تفاوت زیادی ندارد، اما کودکان مریض نمی‌شوند.

ویروس کرونا به کشورهای زیادی در سراسر جهان سرایت کرده و جان افراد زیادی را گرفته. یکی از سوالات مهمی که در این میان مطرح می‌شود این است که کودکان تا چه اندازه مستعد ابتلا به این ویروس هستند؟

تا به امروز گزارش‌های منتشر شده به این موضوع اشاره کرده بودند که کودکان کمتر از بزرگسالان به این ویروس مبتلا می‌شوند ولی هم اکنون یک تیم تحقیقاتی بین المللی که البته اکثر آن‌ها در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری شنژن و آزمایشگاه پنگ چنگ مشغول به فعالیت هستند، به نتیجه دیگری رسیده‌اند.

اگرچه در حال حاضر این مقاله در ژورنالی منتشر نشده، اما نتایج آن به صورت آنلاین توسط نویسندگان در اختیار عموم قرار گرفته. در این تحقیق اطلاعات مربوط به ۳۹۱ نفر مبتلا به کرونا در شنژن، چین و ۱۲۸۶ نفر که با آن‌ها ارتباط نزدیکی داشته‌اند، تحلیل شده است. هدف از این تحقیق، شناسایی افرادی بود که بدون نشانه واضحی به این ویروس مبتلا شده بودند.

ویروس کرونا

بر اساس این تحقیق، نرخ ابتلای کودکان زیر ۱۰ سال به ویروس کرونا برابر با ۷.۴ درصد است که تفاوت چندانی با نرخ ۷.۹ درصدی بزرگسالان ندارد. در حالی که از نظر میزان ابتلا تفاوت چندانی میان کودکان و بزرگسالان وجود ندارد، کودکان کمتر بیمار می‌شوند. یکی از نویسندگان این تحقیق، دکتر «جاستین لسلر» از دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ جان هاپکینز در این رابطه اعلام کرده است:

«میزان ابتلای کودکان به ویروس کرونا تفاوتی با بزرگسالان ندارد، اما آن‌ها مریض نمی‌شوند.»

بر اساس این مقاله، افرادی که با مبتلایان به کرونا زندگی می‌کنند، بیشتر از سایر افرادی که با وی ارتباط نزدیک دارند، بیمار می‌شوند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato