حذف کودکان از جشن های حمل مشعل المپیک به خاطر شیوع کرونا ویروس

حذف کودکان از جشن های حمل مشعل المپیک به خاطر شیوع کرونا ویروس

ترس ناشی از شیوع کرونا ویروس مقامات ژاپنی را وادار کرد که برنامه های قبلی برای استفاده از کودکان در مراسم حمل مشعل المپیک ۲۰۲۰ و برگزاری مراسم های مختلف ورود مشعل به کشورهای مختلف را لغو نمایند.

یوشیرو موری رئیس کمیته برگزاری المپیک لغو اجرای ۱۴۰ کودک در مراسم حمل مشعل المپیک را که قرار بود در آتن یونان برگزار شود «تصمیمی ناراحت کننده» خواند.

اعلام این تصمیم بعد از آن صورت می گیرد که برگزارکنندگان بازی ها خبر دادند ممکن است تعداد کشورهایی که مشعل از آنها عبور می کند را کاهش دهند و برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونای جدید از افرادی کمتری برای حمل مشعل استفاده کنند.

طبق برنامه ریزی های قبلی قرار بود ۱۴۰ کودک در جشن تحویل دادن مشعل بازی ها در آتن به اجرای حرکات نمایشی بپردازند اما موری ضمن اعلام لغو این مراسم به خبرنگاران گفت که بیشترین اولویت با امنیت کودکان است و به همین خاطر این مراسم لغو می شود.

مشعل المپیک قرار است که در تاریخ ۲۰ مارس (یکم فروردین ماه ۹۹) به ژاپن برسد اما در راستای تازه ترین تصمیمات در مورد مراسم ورود مشعل، اجرای ۲۰۰ کودک ژاپنی نیز احتمالا لغو می شود.

مشعل المپیک

پس از ورود مشعل المپیک سفر آن به شهرهای مختلف ژاپن از فوکوشیما آغاز می شود؛ شهری که ۹ سال پیش به خاطر بروز سونامی ناشی از زمین لرزه شاهد وقوع فاجعه ای هسته ای بود و به همین خاطر کلیه راکتورهای هسته ای آن خاموش شدند.

برگزار کنندگان المپیک توکیو ۲۰۲۰ بارها و بارها تایید کرده اند که با وجود شیوع کووید ۱۹ این بازی ها در موعد از پیش اعلام شده یعنی ۲۴ تیرماه تا ۱۹ مردادماه سال آینده برگزار می شود.

کمیته بین المللی المپیک در جلسه ای که این هفته با حضور مدیران اجرایی آن برگزار شد روی مواضع قبلی خود یعنی عدم لغو یا تعویق بازی ها به خاطر شیوع کرونا تاکید کرد هرچند که پیشتر شایعاتی در مورد لغو احتمالی این بازی ها مطرح شده بود.

گفتنی است با شیوع کرونا ویروس و رسیدن آمار مبتلایان سراسر دنیا به رقم ۹۷ هزار نفر رویدادهای ورزشی ژاپن از سومو (کشتی ژاپنی) تا فوتبال  لغو شده اند یا پشت درهای بسته برگزار می شوند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato