ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اسنپ فود قرارداد ۵ تا ۱۰ درصد از نیروهای پشتیبانی خود را تمدید نمی‌کند

اسنپ فود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که همکاری‌اش را با ۵ الی ۱۰ درصد از نیروهای بخش مرکز تماس و پشتیبانی را تمدید نخواهد کرد. در حالی که در روزهای گذشته خبر تعدیل ۲۰۰ ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۵

اسنپ فود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که همکاری‌اش را با ۵ الی ۱۰ درصد از نیروهای بخش مرکز تماس و پشتیبانی را تمدید نخواهد کرد.

در حالی که در روزهای گذشته خبر تعدیل ۲۰۰ نفر از گروه اینترنت ایران (IIG) از منابعی در شبکه‌های اجتماعی شنیده شده بود، روابط عمومی «اسنپ» در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که در خود اسنپ (پلتفرم تاکسی اینترنتی) هیچ تعدیل یا عدم تمدید قراردادی وجود نداشته است. اما از سوی دیگر «مهراد عبدالرزاق»، رئیس هیئت مدیره اسنپ‌فود بیانیه‌ای را در اختیار دیجیاتو قرار داده است که اعلام می‌کند اسنپ فود قرارداد ۵ الی ۱۰ درصد از نیروهای خود را تمدید نخواهد کرد.

اسنپ فود در بیانیه‌اش با یادآوری زیان ۳۰ میلیارد تومانی از محل درآمد از دست رفته، می‌گوید:

«به هیچ عنوان نمی‌توان تاثیر شرایط حاضر بر کسب‌و‌کار اسنپ فود را نادیده گرفت. پیش‌بینی ما لزوم تحمل هزینه‌ای بیش از ۳۰ میلیارد تومان از جنس درآمد از دست رفته و هزینه های مستقیم و غیرمستقیم است. اما این تصور که سنگینی این شرایط را بر دوش همکاران خود در شرکت قرار دهیم و از محل نیروی انسانی به دنبال جبران این شرایط باشیم تصور درستی نیست. بحرانی که با آن روبرو هستیم و باید مرتفع گردد ابعادی وسیع‌تر از این موضوع دارد.»

اسنپ فود همچنین آمارهایی در رابطه با پرسنل خود می‌دهد و می‌گوید که حدود ۱۰۰۰ نفر به شکل تمام وقت و ۳۰۰۰ نفر به شکل همکار در شبکه‌ی ارسال این شرکت فعالیت دارند. این شرکت درخصوص «تغییر» در نیروی کار خود می‌گوید:

«اسنپ فود هر ساله ۵ تا ۱۰ درصد تغییر نیروی کار خصوصا در بخش مرکز تماس و پشتیبانی تجربه می‌کند و فارغ از جزییات این امر تا حدودی اجتناب‌ناپذیراست. معمولا بهترین زمان برای این تصمیم بسته به تقویم پیش از تعطیلات نوروز و پیش از ماه رمضان است؛ چرا که به دلیل افت فصلی تقاضا در این زمان‌ها فرصت کافی جهت جذب و آموزش در اختیار شرکت قرار می‌دهد. امسال همزمانی پایان تعطیلات سال جدید با شروع ماه رمضان این بازه را طولانی‌تر می‌کند. امسال نیز این اتفاق به همین روال رخ خواهد داد. با این تفاوت که به دلیل شرایط خاص بازار کار یک ماه دریافتی اضافه برای عزیزانی که از ما جدا می‌شوند در نظر گرفته می‌شود تا شاید به عبور از این شرایط کمکی هر چند ناچیز بکند.»

در واقع اگر تعداد کارمندان تمام وقت اسنپ فود را همانطور که این شرکت می‌گوید ۱۰۰۰ نفر در نظر بگیریم، تغییرات و تمدید نشدن قراردادها برای ۵۰ الی ۱۰۰ نفر بوده‌اند. این شرکت در پایان بیانیه خود می‌گوید: «با امید و تمرکز مضاعف به پیش می‌رویم و عمیقا امیدواریم که این شرایط را با همراهی و یکدلی هر چه سریع‌تر پشت سر بگذاریم و شاهد عادی شدن شرایط کسب و کار برای همه فعالان عرصه کسب و کار باشیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • lidoma
    lidoma | ۲۵ اسفند ۱۳۹۸

    تو کشور آمریکا ببین کسب کار رو چطوری حمایت میکنند اینجا چطوری به فنا میرند

مطالب پیشنهادی