قوی‌ترین لیزر دستی دنیا شیشه را در چند ثانیه ذوب می‌کند [تماشا کنید]

قوی‌ترین لیزر دستی دنیا شیشه را در چند ثانیه ذوب می‌کند [تماشا کنید]

لیزرهای دستی زیادی در بازار وجود دارند که برای مصارف اداری به فروش می‌رسند. این لیزرها عموما توان خروجی معادل با ۰.۰۰۵ وات را دارند. اخیرا اما یوتیوبری به نام دریک آنتونی، به کمک نسخه آزمایشی دیود آبی، قوی‌ترین لیزر دستی با خروجی ۱۰۰ وات ساخته است که در کمتر از یک ثانیه می‌تواند شیشه را ذوب کند.

آرایه دیود نور آبی، متشکل از ۲۰ دیود نوری است که هر کدام برای استفاده مجزا در لیزرها و پروژکتور سینما‌های بزرگ به کار می‌روند. دریک آنتونی که تحت کانال یوتیوبی «Styropyro» فعالیت می‌کند، توانسته از تمامی آن‌ها به صورت همزمان، خروجی بگیرد. البته این کار با رعایت تمامی نکات ایمنی صورت گرفته و او کاملا به کاری که می‌کند مسلط است.

لیزر دستی

دستگاهی که او ساخته از یک تفنگ مایکروویو قدیمی و ۲۰ دیود نور آبی تشکیل شده که به صورت همزمان می‌تواند از همه دیود‌ها خروجی بگیرد. نتیجه این کار منجر به تولید لیزر دستی با خروجی ۱۰۰ وات است که آن را به قوی‌ترین لیزر دستی ساخته شده در دنیا تبدیل می‌کند. باتری دستگاه او تنها برای ۷ دقیقه دوام می‌آورد، ولی به نظر می‌رسد این زمان برای خسارت زدن به هر چیزی که سر راه این لیزر باشد کافیست.

او به کمک لیزر دستی خود، کاغذ را در کمتر از یک ثانیه می‌سوزاند و به دود تبدیل می‌کند. همچنین مدت زمانی که دریک نیاز دارد تا یک الوار چوبی ۲ اینچی را بسوزاند نیز زیر یک ثانیه است. خروجی ۱۰۰ واتی این لیزر دستی به او اجازه می‌دهد تا یک بطری شیشه‌ای را در چند ثانیه و با دمای نزدیک به ۵۷۰ درجه سانتی گراد ذوب کند.

با این حال اگر به سرتان زده است که چنین کاری را در خانه امتحان کنید، اکیدا پیشنهاد می‌کنیم که این فکر را فراموش کرده و خود و اطرافیانتان را در خطر نیندازید. دریک شخصی با مهارت بالاست که تجربه‌ زیادی در کار با لیزر دارد و همچنین قوانین فیزیک و نکات ایمنی را نیز به خوبی می‌داند و رعایت می‌کند. حداقل امکاناتی که برای این کار لازم دارید نیز محافظ چشم با لنز‌های فشرده است که به این سادگی پیدا نمی‌شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato