از اسکوتر برقی تا پهپاد؛ بریتانیا مسیر حمل و نقل مدرن را هموار می‌کند

از اسکوتر برقی تا پهپاد؛ بریتانیا مسیر حمل و نقل مدرن را هموار می‌کند

از اسکوتر برقی تا پهپاد؛ بریتانیا مسیر حمل و نقل مدرن را هموار می‌کند

بریتانیا در حال بررسی قانونی برای گسترش استفاده از وسایل حمل و نقل مدرن مانند اسکوترهای برقی و پهپاد است که به کاهش آلودگی هوا و بهینه سازی حمل و نقل در این منطقه کمک خواهد کرد.

در حالی که هنوز نمی‌توان به صورت قانونی از اسکوترهای برقی در جاده‌های عمومی و پیاده‌روهای انگلستان استفاده کرد، شاهد حضور شهروندان زیادی با این وسیله نقلیه در شهرهای مختلف این کشور هستیم. دولت به تازگی اعلام کرده برای کاهش استفاده از خودروهای شخصی، قانونی را برای استفاده از وسایل نقلیه مدرن از جمله اسکوتر و دوچرخه باربری برقی، پهپادهای حمل تجهیزات پزشکی و دیگر سرویس های مدرن را مورد بررسی قرار می‌دهد.

بر اساس اعلام بخش حمل و نقل انگلستان، این کشور بودجه‌ای برابر با ۹۰ میلیون پوند را برای راه‌اندازی سه منطقه در پورتسموث، ساوت‌همپتون، دربی و ناتینگهام جهت آزمایش سرویس‌های جدید درنظر گرفته. این قانون نشان‌دهنده آینده حمل و نقل انگلستان است و همچنین نمایانگر جایگزینی وسایل نقلیه مدرن با وسایل نقلیه شخصی کنونی است.

به اعتقاد برخی کارشناسان، انگلستان در زمینه استفاده از اسکوترهای برقی در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه، عملکرد ضعیف‌تری دارد چرا که هم اکنون تنها می‌توان از آن‌ها در محیط‌های بسته استفاده کرد.

اسکوترهای برقی

وزیر حمل و نقل بریتانیا، «گرنت شاپس» در رابطه با قانون جدید اعلام کرده:

«انقلابی در زمینه حمل و نقل در حال رخ دادن است. فناوری‌های جدید قوانین موجود را نادیده می‌گیرند و نحوه حرکت مردم و کالاها را تغییر می‌دهند. برنامه ما برای آینده حمل و نقل، بزرگترین تجدیدنظر در قوانین حمل و نقل در یک نسل محسوب می‌شود و راه را برای آزمایش فناوری‌های جدید هموار می‌کند. این اقدام جایگاه انگلستان را به عنوان یک کشور پیشرو در زمینه نوآوری نیز محکم خواهد کرد. این تجدیدنظر تضمین می‌کند که ما از تاثیرات احتمالی وسایل نقلیه جدید مانند اسکوترهای برقی آگاه هستیم و تصمیم‌گیری در رابطه با قانونی کردن آن را به صورت مناسب اطلاع رسانی می‌کنیم. بودجه درنظر گرفته شده برای مناطق جدید در سراسر کشور، به ما کمک می‌کند تا آن‌ها را با امنیت بالایی آزمایش کنیم و همچنین قادر به ایجاد یک سیستم حمل و نقل سبزتر برای خودمان باشیم.»

این اولین باری نیست که بریتانیا قصد دارد وسایل حمل و نقل جدید را تست کند. دو سال پیش نیز به صورت آزمایشی برنامه استفاده از اسکوترهای برقی در لندن اجرایی شد که البته بسیار محدود بود. احتمالا دولت از برنامه‌های قبلی درس می‌گیرد و برای قانون جدید، در آن‌ها تجدیدنظر می‌کند. اگرچه وزارت حمل و نقل هنوز اطلاعات کاملی در رابطه با قانون جدید منتشر نکرده، اما انتظار می‌رود استفاده از اسکوترهای برقی قانونی شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل