ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مسیریاب بلد نقاط پرتردد تهران را برای جلوگیری از شیوع کرونا منتشر کرد

نقشه و مسیریاب «بلد» در اقدامی جدید برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مناطق پرتردد تهران در روزهای اخیر را روی نقشه خود نمایش داده است تا شهروندان بتوانند مسیریابی بهتر و ایمن‌تری برای ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰

نقشه و مسیریاب «بلد» در اقدامی جدید برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مناطق پرتردد تهران در روزهای اخیر را روی نقشه خود نمایش داده است تا شهروندان بتوانند مسیریابی بهتر و ایمن‌تری برای خود داشته باشد.

این لایه افزوده شده که از طریق تحلیل داده‌های مسیریابی کاربران به دست آمده، میزان تردد افراد در سطح شهر تهران را نمایش می‌دهد. این نقشه با توجه به توصیه سازمان جهانی بهداشت مبنی بر دوری از مکان‌های شلوغ، با مسیریابی از مناطق خلوت مانع حضور افراد در محدوده‌های پرتردد می‌شود.

بنابر اعلام «بلد» در حال حاضر پرترددترین نقاط تهران شامل اطراف برخی از بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و میدان‌های بزرگ مانند میدان هفت حوض، فاطمی، ونک، ترمینال غرب و دیگر مناطق شلوغ تهران می‌شود که به طور بالقوه به دلیل تمرکز جمعیت بالا، احتمال بالایی از ابتلا به این ویروس در آنها وجود دارد.

تیم بلد اعلام کرده هدف از اضافه شدن این لایه جدید بر روی نقشه بلد این است که افراد با استفاده از این مسیریاب در صورتی که مجبور به ترک خانه هستند، مراکز کم تردد مانند داروخانه‌ها یا بیمارستان‌های خلوت را پیدا کرده و از مسیرها و مراکز جایگزین استفاده کنند.

برای استفاده از این لایه باید از قسمت لایه‌ها (تعبیه شده در بالای دکمه لوکیشن با طرح آیکونی به شکل دو مربع تنیده به یکدیگر)، «لایه مناطق پرتردد» را روی نقشه بلد روشن کنید. با روشن شدن این لایه، مناطق پرتردد در هاله‌ای قرمز رنگ قرار گرفته و مسیریابی بلد به شکل ویژه‌ای تغییر پیدا می‌کند. درواقع باید گفت در این حالت مسیریابی از کنار مناطق پرتردد و پرخطر عبور کرده و مسیر ایمن‌تری را برای شما فراهم می‌سازد.

گفتنیست در مسیریاب بلد پیش‌تر نیز اقداماتی برای مقابله با شیوع کرونا انجام شده بود؛ اقداماتی نظیر مسیریابی مراکز اهدای خون و یا مشخص نمودن مراکز درمانی که مرتبط با ویروس کرونا هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی