ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

یوتیوب
تکنولوژی

راهکار یوتیوب برای کاهش فشار از روی اینترنت: نمایش ویدیوها با کیفیت SD

ویدیوهای یوتیوب از این پس به مدت یک ماه با کیفیت استاندارد برای کاربران نمایش داده می شوند. این تصمیم برای کاهش فشار بی سابقه ای که خانه نشینی مردم روی اینترنت گذاشته، گرفته شده ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۰

ویدیوهای یوتیوب از این پس به مدت یک ماه با کیفیت استاندارد برای کاربران نمایش داده می شوند. این تصمیم برای کاهش فشار بی سابقه ای که خانه نشینی مردم روی اینترنت گذاشته، گرفته شده است.

یوتیوب اعلام کرد که از دیروز (سه شنبه) کیفیت ویدیوهای این پلتفرم به طور پیش فرض به جای HD روی SD تنظیم می شود. البته کاربران می توانند به شکل دستی کیفیت ویدیو را دوباره به حالت HD برگردانند. مدیران یوتیوب می گویند این تصمیم را برای کاهش فشار بی سابقه ای که شیوع بیماری کووید 19 بر زیرساخت های اینترنت وارد کرده، گرفته اند.

تایید هویت کانال های یوتیوب

یکی از سخنگویان گوگل (کمپانی مادر یوتیوب) در نامه ای به سایت Gizmodo می گوید:

«ما به همکاری نزدیک با دولت ها و اپراتورهای شبکه در دنیا ادامه می دهیم تا نقش خود را برای کاهش فشار بر سیستم ها در این شرایط بی سابقه ایفا کنیم. هفته گذشته اعلام کردیم که به طور موقتی کیفیت تمام ویدیوها برای کاربران اروپایی را روی SD تنظیم می کنیم. با توجه به وسعت بحران کرونا تصمیم گرفتیم این رویه را برای کاربران دنیا اجرا کنیم.»

هفته گذشته نتفلیکس با درخواست اروپا برای کاهش کیفیت ویدیوها به منظور کم کردن فشار از روی اینترنت به مدت یک ماه موافقت کرد. نتفلیکس اعلام کرد که این تصمیم می تواند در عین فراهم کردن کیفیت مناسب، به کاهش 25 درصدی ترافیک این سرویس در کشورهای اروپایی منجر شود.

یکی از سخنگویان نتفلیکس گفت که این شرکت به دنبال کاهش 25 درصدی ترافیک شبکه در کشورهای استرالیا، هند و برخی کشورهای آمریکای لاتین هم هست. این سرویس تاکنون برنامه ای برای کاهش کیفیت ویدیوها در ایالات متحده ندارد، اما اعلام کرد که در همکاری با دولت ها و ارائه دهندگان اینترنت تغییرات لازم را صورت خواهد داد.

باید دید سرویس هایی همچون Hulu، دیزنی پلاس و آمازون پرایم ویدیو برنامه ای برای کاهش کیفیت ویدیوهای خود دارند یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی