پرچمدار جدید اپل تحت تأثیر کرونا؛ آیفون 12 امسال عرضه می شود؟

پرچمدار جدید اپل تحت تأثیر کرونا؛ آیفون 12 امسال عرضه می شود؟

بر اساس گزارش جدید، اپل قصد دارد عرضه نسل جدید آیفون را به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق بیندازد. آیفون ۱۲ تا پیش از این قرار بود سپتامبر امسال روانه بازار شود، ولی بحران کرونا ممکن است عرضه آن را چند ماه عقب انداخته و در بدترین حالت به سال ۲۰۲۱ موکول کند.

طبق گزارش سایت Nikkei، آیفون ۱۲ قرار بود در ماه سپتامبر به بازار عرضه شود، ولی بحرانی که شیوع ویروس کرونا به وجود آورده اپل را به فکر عرضه این گوشی با چند ماه تأخیر انداخته است. این شرکت نگران است کاربران به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ از آیفون جدید استقبال نکنند.

مشکلات موجود در زنجیره تأمین و تقاضای کم، دو عاملی هستند که ممکن است اپل را وادار کنند تا عرضه آیفون ۱۲ را چند ماه عقب بیندازد. بخش مهندسی این شرکت توسعه نمونه های اولیه آیفون ۱۲ را به تعویق انداخته، چون محدودیت های اعمال شده در انجام سفرهای بین المللی سبب شد تا مهندسین اپل نتوانند به کارخانه های این شرکت در چین سفر کنند.

احتمال وقفه در عرضه آیفون 12

اپل در گذشته بیشتر آیفون های جدید را در ماه سپتامبر به بازار عرضه کرده است. البته آیفون X ماه نوامبر ۲۰۱۷ عرضه شد و آیفون XR اکتبر سال ۲۰۱۸ از راه رسید. از آنجا که نسل جدید آیفون، چهار عضو دارد، احتمال عرضه برخی از مدل ها در ماه های بعد از سپتامبر وجود دارد.

یکی از تأمین کنندگان قطعه آیفون به سایت Nikkei می گوید که اپل از آن درخواست کرده تا ارسال قطعات را به جای ماه ژوئن، با دو ماه تأخیر و از اواخر ماه اوت آغاز کند. این تغییر تصمیم نشان می دهد تولید انبوه آیفون ۱۲ ممکن است چند ماه عقب بیفتد.

سایت مورد بحث در گزارش خود اشاره می کند که اپل تصمیم نهایی در مورد زمان عرضه آیفون ۱۲ را در ماه مه خواهد گرفت. در بدترین حالت ممکن است آیفون ۱۲ سال ۲۰۲۱ روانه بازار شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato