اپل مشکل پوشش ضد بازتاب در نمایشگر مک بوک ایر رتینا را تأیید کرد

در یادداشتی که اپل در اختیار تعمیرکاران رسمی خود قرار داده، به مشکل پوشش ضد بازتاب نمایشگر رتینا در بعضی از مدل های مک بوک، مک بوک ایر و مک بوک پرو اشاره شده است.

پوشش ضد بازتاب، خیرگی (Glare) را از بین برده و نگاه کردن به نمایشگر را آسان تر می کند. این پوشش به دلیل فشارهای کلیدهای کیبورد، ترک پد و یا استفاده از پاک کننده ها فرسوده می شود. اپل اکتبر سال 2018 مک بوک ایر را به نمایشگر رتینا مجهز کرد.

کمپانی کوپرتینویی قبلاً گفته بود که مک بوک های دیگری که نمایشگر رتینا دارند نیز ممکن است با این مشکل مواجه شوند. این مدل ها شامل مک بوک پرو 13 و 15 اینچی و همچنین مک بوک های 12 اینچی که بین سال های 2015 تا 2017 به بازار عرضه شده اند، می شود.

اپل سال 2015 نمایشر فرسوده برخی از لپ تاپ های مشکل دار را به طور رایگان و البته بی سر و صدا تعمیر کرد. سایت MacRumors در گزارش خود اشاره می کند که اپل در یادداشت جدید به تعمیر رایگان مدل های مک بوک ایر با نمایشگر رتینا اشاره ای نکرده است، بنابراین کاربرانی که این مشکل را دارند احتمالاً با مراجعه به اپل استور باید هزینه تعمیر را بپردازند.

به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال حاضر اپل استورهای خارج از چین و بسیاری از تعمیرکاران مجاز این شرکت تعطیل هستند و خدمات دهی به شکل آنلاین انجام می شود.

به فاصله کوتاهی از انتشار این خبر، اپل به سایت MacRumors گفت که مک بوک ایر معمولی یا رتینا شامل برنامه تعمیر رایگان نبوده و پوشش ضد بازتاب نمایشگر آنها مشکل ندارد. این شرکت اضافه می کند که در یادداشت خطایی رخ داده بوده که اکنون رفع شده است.

یکی از تعمیرکاران مجاز این شرکت اما ضمن مخالفت با اپل می گوید آنها از سال 2018 چندین مک بوک ایر دریافت کرده که پوشش ضد بازتاب آنها ایراد داشته است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟