همه چیز درباره آیفون 13
فیسبوک و سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری در روزنامه نگاری برای جلوگیری از اخبار کذب کرونا

فیسبوک و سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری در روزنامه نگاری برای جلوگیری از اخبار کذب کرونا

در زمانی که شیوع کرونا باعث شده دقت گزارش‌ها اهمیت بالایی داشته باشند، فیسبوک تصمیم گرفته ۱۰۰ میلیون دلار در صنعت روزنامه‌نگاری سرمایه‌گذاری کند.

۲۵ میلیون دلار از این مبلغ در اختیار خبرگزاری‌های محلی قرار می‌گیرد و ۷۵ میلیون دیگر برای خبرگزاری‌ها در سراسر جهان هزینه خواهد شد. ناشران به علت شیوع ویروس کرونا با ضررهای هنگفتی مواجه شده‌اند. درآمد ناشی از تبلیغات کاهش شدیدی داشته و بودجه بازاریابی شرکت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

شرکت تحقیقاتی eMarketer پیش بینی خود از رشد تبلیغات رسانه‌ها را تا ۳ درصد کاهش داده است. گزارش رویترز به این موضوع اشاره کرده که کرونا می‌تواند چندین میلیارد دلار به صنعت تبلیغات در ایالات متحده آمریکا خسارت وارد کند.

در حال حاضر انتشار گزارش‌ها با دقت بالا بسیار با اهمیت است، چرا که شاهد گزارش‌های غلط بسیاری در رابطه با ویروس کرونا در فضای مجازی هستیم. فیسبوک در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده:

«اگر مردم به مدرک بیشتری برای این موضوع که روزنامه‌نگاری یک سرویس عمومی حیاتی است، نیاز دارند، هم اکنون چنین مدرکی را مشاهده می‌کنند.»

فیسبوک

فیسبوک متعهد شده از انتشار اطلاعات غلط در پلتفرم خود جلوگیری کنید، اما این بحران به تیم‌هایی که مسئولیت نظارت بر محتوا را دارند، فشار زیادی وارد می‌کند. اطلاعات غلط زیادی در این پلتفرم وجود دارد که فعالیت کارکنان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

فیسبوک اعلام کرده این کمک مالی را بیشتر در اختیار ناشرانی قرار می‌دهد که شرایط بسیار سختی را پشت سر می‌گذارند. این شبکه اجتماعی هفته گذشته اعلام کرد به ۵۰ اتاق خبرگزاری محلی در ایالات متحده و کانادا، ۵۰۰۰ دلار برای هزینه‌های غیرمنتظره پرداخت می‌کند.

فیسبوک علاوه بر ۱۰۰ میلیون دلار اخیر، اوایل سال گذشته میلادی اعلام کرد ۳۰۰ میلیون دلار نیز در مدت زمان سه سال در برنامه‌های خبری و تولیدکنندگان محتوا سرمایه‌گذاری می‌کند. فیسبوک همچنین برای آموزش روزنامه نگاران محلی در بریتانیا، ۴.۵ میلیون پوند هزینه خواهد کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato