سامسونگ تا پایان ۲۰۲۰ تولید پنل‌های LCD را کنار می‌گذارد

سامسونگ تا پایان ۲۰۲۰ تولید پنل‌های LCD را کنار می‌گذارد

سامسونگ تا پایان ۲۰۲۰ تولید پنل‌های LCD را کنار می‌گذارد

«سامسونگ دیسپلی» یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پنل نمایشگر در جهان، تصمیم گرفته است تا به کار خطوط تولید پنل‌های LCD پایان دهد.

آنطور که خبرگزاری رویترز از قول یک سخنگوی سامسونگ نقل می‌کند، شرکت کره‌ای LCDهای سفارش داده شده را تا پایان سال جاری تحول خواهد داد و پس از آن این تکنولوژی را کنار می‌گذارد.

سامسونگ دیسپلی، یکی از تامین‌کنندگان اصلی نمایشگر برای آیفون‌های اپل است و با شدت گرفتن مهاجرت اپل به نمایشگرهای OLED و کاهش درخواست جهانی برای پنل‌های LCD، این شرکت به دنبال تغییر است.

سامسونگ تقریبا ۶ ماه پیش و در اکتبر سال گذشته، گفته بود که بیشتر از ۱۰.۷ میلیارد دلار برای به روز رسانی خط تولید پنل‌های نمایشگر و بخش تحقیق و توسعه هزینه خواهد کرد. این بودجه، برای یک بازه زمانی ۵ ساله در نظر گرفته شده بود و بخشی از هدف اصلی آن، تغییر خط تولید LCD به تکنولوژی «کوانتوم دات» بود.

سامسونگ در حال حاضر ۲ خط تولید پنل نمایشگر LCD در کره جنوبی دارد و از سوی دیگر ۲ کارخانه کامل را در چین به تولید پنل LCD اختصاص داده است. «ال جی دیسپلی»، رقیب اصلی سامسونگ نیز اوایل سال میلادی جاری اعلام کرد بود که تا پایان ۲۰۲۰، تولید پنل‌های تلویزیون LCD برای مصرف داخلی را متوقف می‌کند؛ هرچند سامسونگ به شکل کلی قصد فراموشی این تکنولوژی را دارد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل