تست گوزن مرسدس بنز CLA با نمایشی مایوس کننده به پایان رسید [تماشا کنید]

تست گوزن مرسدس بنز CLA با نمایشی مایوس کننده به پایان رسید [تماشا کنید]

نسل جدید مرسدس بنز CLA با وجود ظاهر جذاب و دلربای خود، از لحاظ لذت رانندگی در سطحی پایین تر از دیگر محصولات خودروساز آلمانی قرار دارد. مثل نسل قبل، این نسل نیز در حقیقت یک خودروی دیفرانسیل جلو با امکان انتقال قدرت به محور عقب است، به همین جهت نباید از آن انتظار لذت و هندلینگی در حد یک مدل دیفرانسیل عقب داشت.

اما نکته عجیب اینکه اخیرا معلوم شده نسل جدید مرسدس بنز CLA اصلا از هندلینگ و فرمانپذیری مناسبی برخوردار نیست، چرا که این خودرو در تست گوزن نشریه اسپانیایی KM77 نتوانسته نمایش قابل قبولی ارایه کند.

تست گوزن مرسدس بنز CLA

همانطور که در ویدیوی ضمیمه شده می توانید مشاهده فرمایید، سدان کامپکت اشتوتگارتی ها در تست اول با سرعت ۷۶ کیلومتر در ساعت، به خاطر کم فرمانی بیش از حد با چند مخروطی برخورد کرده و در آزمون رد می شود! البته به گفته برگزارکنندگان، به دلیل حرکت گهواره ای متوسط اتاق و دخالت به موقع ESC مرسدس بنز CLA حس عدم اطمینان و واژگونی به راننده منتقل نمی کند.

تست گوزن مرسدس بنز CLA

پس از چند بار تست در سرعت های گوناگون و استفاده از سه راننده مختلف، نهایتا مرسدس بنز CLA جدید با سرعت ۶۶ کیلومتر در ساعت به کار خود در تست گوزن KM77 پایان می دهد. چنین رکوردی اصلا جالب توجه نیست، به ویژه برای اشتوتگارتی ها که محصولات آنها از لحاظ هندلینگ همواره جزو مدل های خوب بوده اند.

برای مقایسه بد نیست بدانید کراس اوور رنو کجار در تست همین نشریه به رکورد ۸۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا کرده؛ دو کراس اوور ب ام و X4 و آئودی Q8 هم به ترتیب با ثبت رکوردهای ۷۷ و ۷۹ کیلومتر در ساعت تست گوزن KM77 را ترک کرده اند.

از بین دیگر مدل ها باید گفت ب ام و سری ۱ رکورد ۷۳ کیلومتر در ساعت، تسلا مدل ۳ رکورد ۸۳ کیلومتر در ساعت، پژو ۵۰۸ رکورد ۸۰ کیلومتر در ساعت و پیکاپ مرسدس بنز X کلاس رکورد ۶۹ کیلومتر در ساعت را در تست گوزن نشریه KM77 ثبت کرده اند.

جالب اینکه عملکرد مرسدس بنز CLA حتی از سوزوکی جیمنی نیز بدتر بوده، چرا که این شاسی بلند کوچک و ارزان قیمت ژاپنی تا ۶۸ کیلومتر در ساعت با موفقیت تست گوزن را پشت سر گذاشته است.

گفتنی است CLA تست شده توسط اسپانیایی ها، به سری ۲۰۰ تعلق داشته و از موتور ۱.۳ لیتری بنزینی با ۱۶۳ اسب بخار قدرت سود می برد. تایرها نیز محصول شرکت ژاپنی بریجستون و از سری تورانزا T005 هستند.

در تست اسلالوم، مرسدس بنز CLA بسیار بهتر عمل می کند. برگزارکنندگان تست معتقد هستند که سدان کوپه ژرمن ها در این تست کاملا تیز و چابک احساس شده و فرمان نیز از دقت مناسبی برخوردار است؛ همچنین سیستم های الکترونیکی نیز در سرعت های متوسط بی دلیل در هدایت خودرو مداخله نمی کنند.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که ب ام و سری ۲ گرن کوپه رقیب مستقیم مرسدس بنز CLA به شمار می رود. این خودرو نیز بر اساس یک پلتفرم دیفرانسیل جلو ساخته شده است. تاکنون عملکرد سری ۲ گرن کوپه در تست گوزن مورد ارزیابی قرار نگرفته، از این رو باید منتظر ماند و دید که هندلینگ نماینده باواریایی ها در چه حد خواهد بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato