آپدیت جدید ویندوز ۱۰ باز هم سیستم کاربران را از کار می‌اندازد

کمپانی مایکروسافت همواره با نیت خیر آپدیت‌های ویندوز ۱۰ را منتشر می‌کند. با این حال تقریبا از هر ۱۰ آپدیتی که این کمپانی به دست کاربران رسانده، ۸ مورد آن مشکلات ریز و درشت ایجاد کرده است. آپدیت جدید این کمپانی نیز در دسته همان ۸ مورد قرار می‌گیرد. در ادامه با هم باگ‌های آپدیت KB4541335 را بیشتر بررسی می‌کنیم.

آپدیت ویندوز ۱۰ با کد KB4541335، یک آپدیت انتخابی است؛ یعنی کاربران می‌توانند آن را نصب نکنند که البته اکیدا پیشنهاد می‌شود همین کار را بکنید. از پایه‌ترین مشکلی که این آپدیت ارائه می‌کند، شروع خواهیم کرد؛ کاهش قدرت دستگاه. کاربرانی که آپدیت KB4541335 را روی دستگاه‌های خود نصب کرده‌اند، از کاهش شدید توان پردازشی دستگاه خود خبر می‌دهند.

بر اساس شکوه‌هایی که این دسته از کاربران در فروم‌های مایکروسافت نوشته‌اند، بروزرسانی فوق باعث شده تا باز شدن یک پنجره ساده در ویندوز ۱۰ به امری طاقت‌فرسا تبدیل شود. همچنین برخی دیگر از کاهش سرعت مرورگرهای خود خبر می‌دهند و چون از سرعت اینترنت مطمئن هستند، مشکل را از آپدیت جدید ویندوز ۱۰ می‌دانند.

ویندوز ۱۰

مشکل دیگر که با این بروزرسانی گریبان کاربران را گرفته، ناتوانی آن‌ها در بوت ویندوز است. این دسته از کاربران پس از نصب آپدیت KB4541335 و راه‌اندازی مجدد، دیگر نمی‌توانند وارد سیستم‌عامل شوند و کار برایشان در همان مراحل ابتدایی تمام خواهد شد. در این بین هستند افرادی که نه با مشکلات بوت مواجه شده‌اند و نه کارایی دستگاه آن‌ها به مشکل برخورده است.

این دست از کاربران پس از نصب جدیدترین آپدیت ویندوز ۱۰، به صورت عادی با سیستم خود کار می‌کند تا ناگهان با صفحه منحوس آبی که بین علاقه‌مندان (؟) بیشتر با نام «صفحه آبی مرگ» شناخته می‌شود، روبرو خواهند شد. دسته سوم شاید بیشترین ضرر را از این آپدیت ببیند، زیرا تصور کنید مشغول کار روی پروژه خود هستید که ناگهان همه چیز از دست خواهد رفت.

با این تفاسیر بهترین کار این است که آپدیت فوق را نصب نکنید یا اگر نصب کردید، هر چند دقیقه یکبار پروژه‌‌های خود را ذخیره کنید تا در صورتی که با صفحه آبی مواجه شدید، ضرر زیادی نبینید. مایکروسافت هنوز مشکلات فوق را تایید نکرده و به همین دلیل انتظار نمی‌رود به زودی این مشکلات برطرف شوند.

آگهی استخدام

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟