افزایش ناگهانی هش ریت بیت کوین در دو روز؛ قیمت هم افزایش می یابد؟

افزایش ناگهانی هش ریت بیت کوین در دو روز؛ قیمت هم افزایش می یابد؟

هش ریت بیت کوین تنها در دو روز، ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده و به نظر می رسد که در ادامه این روند، شاهد افزایش قیمت بیت کوین هم باشیم.

هش ریت بیت کوین به شکل انفجاری از ۹۱,۲۹۰,۵۸۲ ترا هش در ثانیه در ۴ آوریل، به ۱۲۱,۰۲۹,۱۸۱ ترا هش در ثانیه در ۶ آوریل افزایش یافت. هش ریت بیت کوین و قیمت آن همواره رابطه نزدیکی با هم داشته اند و افزایش هش ریت با ضریب ۰.۷۷ روی قیمت تأثیر داشته است.

البته این رابطه منطقی است چرا که هش ریت از یک سو نشان دهنده هزینه تولید بیت کوین برای ماینرهاست و از سوی دیگر امنیت کلی شبکه بیت کوین را نشان می دهد. به عبارت دیگر، هر چه هش ریت کلی بیشتر باشد، کنترل کردن شبکه پرهزینه تر خواهد شد. این اعتماد غیرمتمرکز یکی از مهم ترین ویژگی های بیت کوین است.

در بازه یاد شده (۴ تا ۶ آوریل) قیمت بیت کوین فقط ۰.۹۲ درصد افزایش داشت. رشد ناگهانی هش ریت به دلیل تغییراتی است که به تازگی در ماینینگ بیت کوین صورت گرفته است.

اگر رابطه هش ریت و قیمت بیت کوین پایدار بماند، می توان انتظار افزایش قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال را داشت. البته این مساله به نصف شدن پاداش استخراج یا همان هاوینگ (Halving) بستگی دارد که حدوداً یک ماه دیگر رخ خواهد داد.

با ثابت ماندن باقی شرایط، درآمد ماینر نیز پس از هاوینگ بیت کوین نصف خواهد شد. البته برای اینکه درامد ماینر در یک سطح باقی بماند، قیمت باید دو برابر شود. با توجه به افزایش هش ریت بیت کوین، ماینرها سناریوی دوم را محتمل تر می دانند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato