همه چیز درباره آیفون 13
ادعای مارتین شکرلی از زندان: آزادم کنید تا کرونا را درمان کنم

ادعای مارتین شکرلی از زندان: آزادم کنید تا کرونا را درمان کنم

مارتین شکرلی (Martin Shkreli) کلاهبردار و شخصیت منفور آمریکایی مدعی شده می تواند در مدت سه ماه کرونا را درمان کند.

شکرلی که در حال حاضر به جرم کلاهبرداری دوره محکومیت هفت ساله را می گذراند، خود را ناجی حقیقی بشر معرفی کرده و می گوید اگر به او فرصت بدهند می تواند بیماری کووید ۱۹ را درمان کند. شکرلی می گوید او و دوستانش می خواهند با برنامه های علمی داروی ویروس کرونا را تولید کنند.

بسیاری از شرکت های بزرگ داروسازی در تلاش برای تولید دارو یا واکسن ویروس کرونا هستند، ولی به گفته شکرلی این اقدامات کافی نیستند و فقط اوست که تجربه کافی برای این کار را دارد. او برای نجات دنیا درخواست آزادی از زندان را دارد:

«می خواهم به من فرصت سه ماهه بدهید تا به تحقیقات در مورد بیماری کووید ۱۹ کمک کنم. آزادی از زندان در دوره کرونا حتی برای فرد زندانی مایه خوشحالی نیست.»

شکرلی در ادامه نامه خود روش تشخیص داروهای احتمالی برای بیماری کووید ۱۹ را هم شرح می دهد. او و دوستانش به کمک مدل های کامپیوتری کتابخانه های عمومی ترکیبات را جستجو کردند تا ترکیباتی که می توانند آنزیم کلیدی ویروس کرونا را هدف بگیرند، شناسایی کنند.

درخواست مارتین شکرلی از زندان: آزادم کنید تا کرونا را درمان کنم

آنزیمی که آنها هدف گرفته اند، آنزیم ویروسی مهمی است که «RdRP» نام دارد و ویروس کرونا بوسیله آن اطلاعات ژنتیکی‌اش را کپی می کند. داروی آزمایشی «remdesivir» نیز همین آنزیم را هدف می گیرد.

شکرلی و دوستان در ادامه گزارش از یافتن هشت داروی احتمالی که می توانند بیماری کووید ۱۹ را معالجه کنند، خبر می دهند. در صدر لیست آنها داروی کلوفازیمین (clofazimine) به چشم می خورد که برای درمان جذام استفاده می شود.

«Derek Lowe» متخصص شیمی دارویی و یکی از وبلاگ نویسان شناخته شده در زمینه داروسازی، برنامه شکرلی برای تولید داروی بیماری کووید ۱۹ را «دیوانه وار» نمی داند، ولی اضافه می کند که ایده آنها حداقل از نظر او پیشگامانه نیست.

به عبارت دیگر مارتین شکرلی بهانه خوبی برای آزادی از زندان ندارد و همچنان باید تاوان تصمیمات اشتباه گذشته را بپردازد.

بیشتر بخوانید:

مارتین شکرلی، «منفورترین فرد آمریکایی» کیست؟

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato