ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مانگوس M6
تکنولوژی

واحد CPU سامسونگ تا قبل از تعطیلی سرگرم توسعه پردازنده گلکسیS21 بود

هسته‌های پردازشی مانگوس از سال ۲۰۱۶ و با گلکسی S7 به پرچمدارهای سامسونگ راه پیدا کردند. کمپانی کره ای سال گذشته این بخش را به دلایلی تعطیل کرد تا گلکسی S20 آخرین پرچمدار میزبان آنها تبدیل شود. ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۳:۳۰

هسته‌های پردازشی مانگوس از سال ۲۰۱۶ و با گلکسی S7 به پرچمدارهای سامسونگ راه پیدا کردند. کمپانی کره ای سال گذشته این بخش را به دلایلی تعطیل کرد تا گلکسی S20 آخرین پرچمدار میزبان آنها تبدیل شود. حالا شواهدی منتشر شده که نشان می دهد متخصصان سامسونگ پیش از تعطیلی این واحد دستکم در حال توسعه ۲ پردازنده سفارشی مانگوس بوده‌اند.

این گزارش بر اساس ۴ پروفایل لینکدین مطرح شده که نام مانگوس M6 در همه آنها به چشم می خورد. از آنجا که هسته M5 در گلکسی S20 به کار رفته این مدل ناکام احتمالا در پرچمدار بعدی جاخوش می‌کرد.

مانگوس M6

در یکی از این پروفایل ها به مانگوس M7 نیز اشاره شده که از برنامه ریزی بلند مدت برای تعبیه نسل هفتم پردازنده سفارشی در پرچمدارهای ۲۰۲۲ حکایت دارد، برنامه‌ای که البته پیش از این کنار گذاشته شده است.

مانگوس M6

طبیعی است که متخصصان سامسونگ مدت‌ها قبل از تعطیلی این بخش روی هسته‌های پردازشی سفارشی کار می کرده‌اند چرا که طراحی، تولید و عرضه محصولات مجهز به آنها به مدت ها زمان نیاز دارد. البته با اطمینان نمی توان گفت که تعطیلی واحد مذکور به معنی کنار گذاشته کامل مانگوس M6 باشد و شاید کمپانی در مقیاس کوچکتر هنوز سرگرم کار روی آن است.

سری گلکسی S20 مجهز به چیپست اگزینوس و هسته سفارشی M5 به واسطه عملکرد ضعیف‌تر نسبت به مدل مجهز به تراشه اسنپدراگون در برخی تست های گرافیکی و پردازشی مورد انتقاد قرار گرفته. این در حالی است که در تعدادی دیگر از  تست‌ها عملکرد اگزینوس در مصرف باتری بهتر از نسخه با چیپست کوالکام بوده است.

گزارش مربوط به پردازنده سفارشی و معرفی نشده سامسونگ در حالی منتشر شده که خبرهایی مبنی بر تمایل گوگل به توسعه چیپست اختصاصی برای موبایل و لپتاپ‌های سری پیکسل به گوش می‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی