اپل می‌خواهد ناچ نمایشگر آیفون ۱۲ را کوچکتر کند

اپل می‌خواهد ناچ نمایشگر آیفون ۱۲ را کوچکتر کند

یکی از بخش‌هایی که انتظار می‌رود اپل با معرفی آیفون ۱۲ تغییر دهد، ناچ نسبتا بزرگ است که از آیفون X تاکنون طراحی ثابتی داشته است. اخیرا رندرهایی از آیفون ۲۰۲۰ منتشر شده که در آن ناچ به شکل بسیار محسوسی کوچک دیده می‌شود.

بر اساس تصویری که منتشر شده، می‌توان بازنگری اپل در چینش ماژول‌های دوربین «True Depth» و مشتقات «Face ID» را دید. مهمترین مسئله تغییر جای Earpiece آیفون ۱۲ بوده که از میان دوربین سلفی و «Flood Illuminator» به حاشیه بالای نمایشگر منتقل شده است. نکته دیگر مربوط به خود حاشیه‌ها می‌شود که نسبت به آیفون ۱۱ پرو کوچکتر به نظر می‌رسد.

آیفون ۱۲

سنسور تشخیص روشنایی نور و سنسور مجاورت نیز کمی جابجا شده و به نظر می‌رسد هر دو یک فضای واحد را در مرکز ناچ آیفون ۱۲ اشغال می‌کنند. دو المان مخصوص برای کارکرد Face ID یا همان Flood Illuminator و ماژول Dot Projector نیز به مرکز ناچ گرایش داشته‌اند تا ابعاد کلی آن کاهش یابد. البته شنیده‌ها حاکی از آن است که ارتفاع خود ناچ نیز کاهش داشته، ولی تایید صحت آن تنها به کمک شماتیک دقیق ممکن است.

به صورت کلی اولین بار مینگ چی کو در سال گذشته از کاهش ابعاد ناچ خبر داد و اعلام کرد اپل قصد دارد فضایی که توسط آن اشغال شده را کاهش دهد. البته همواره عرضه آیفونی بدون ناچ و بریدگی نمایشگر محتمل است، ولی با توجه به رندرهای افشاشده به نظر می‌رسد این تغییرات در سال‌های آینده اعمال شود. در هر صورت کاهش ابعاد ناچ می‌تواند اندکی به سایز نمایشگر اضافه کند.

آیفون ۱۲

آیفون ۱۲ پرو مکس با ابعاد نمایشگر ۶.۷ اینچی نیز احتمالا حاصل کاهش فضای اشغال شده توسط ناچ است. با این حال از آن جایی که هنوز ۵ ماه دیگر تا زمان معمول معرفی آیفون باقی مانده، باید با احتیاط نسبت به تغییرات آیفون ۱۲ صحبت کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato