انتشار گزارش مالی سامسونگ برای فصل اول ۲۰۲۰؛ افزایش سود عملیاتی با وجود کرونا

سامسونگ گزارش مالی خود برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد. درآمد سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۴۵.۴۲ میلیارد دلار بوده و سود عملیاتی آن نیز سه درصد افزایش داشته است.

سود عملیاتی سامسونگ با افزایش ۳ درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹، به ۵.۲ میلیارد دلار رسیده است. سامسونگ در سه ماه اول سال جاری میلادی، ۴۵.۴۲ میلیارد دلار درآمد داشته که افزایش ۵.۶ درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل نشان می‌دهد. البته سود خالص این شرکت با افت ۳ درصدی نسبت به سه ماهه اول ۲۰۱۹، به ۴ میلیارد دلار کاهش یافته است.

سامسونگ می‌گوید فروش گوشی و پنل نمایشگر به خاطر کاهش تقاضا و کووید ۱۹ افت داشته اما فروش قطعات سرور و موبایل از جمله تراشه‌های DRAM, NAND، حافظه رم و سنسورهای دوربین این شرکت رشد داشته است.

گزارش مالی سامسونگ برای سه ماهه اول ۲۰۲۰

مخارج سرمایه‌ای سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۵.۹۹ میلیارد دلار بوده که سازنده کره‌ای ۴.۹۲ میلیارد دلار آن را خرج نیمه رساناها و ۰.۶۶ میلیارد دلار را نیز خرج نمایشگرها کرده است.

این شرکت وضعیت کسب و کار حافظه را برای سه ماهه بعدی باثبات پیش بینی کرده، اما انتظار دارد تقاضا برای گوشی، تلویزیون، نمایشگرهای OLED موبایل و قطعات گوشی به خاطر بحران کووید ۱۹ و ضعیف شدن وضعیت اقتصادی کاهش پیدا کند.

درآمد و سود عملیاتی بخش موبایل سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی به ترتیب ۲۱.۳۴ و ۲.۱۸ میلیارد دلار گزارش شده است. با وجود فروش کمتر گوشی‌ها نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل، سامسونگ توانسته سود بیشتری را به خاطر فروش سری گلکسی S20، گلکسی Z فلیپ و بازاریابی بهینه کسب کند.

کسب و کار نیمه هادی سامسونگ درآمد ۱۴.۴۸ میلیارد دلاری و سود عملیاتی ۳.۲۷ میلیارد دلاری را در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ گزارش کرده است. سود عملیاتی و زیان عملیاتی کسب و کار نمایشگر این شرکت نیز به ترتیب ۵.۴۱ و ۰.۴۴ میلیارد دلار در مدت زمان یاد شده بوده است.

در بخش محصولات مصرفی برقی، فروش تلویزیون‌ها به دلیل تقاضای پائین تر و افزایش رقابت از طرف شرکت‌های چینی، در سه ماهه نخست امسال با افت روبرو بوده است. سامسونگ می‌گوید به تعویق افتادن بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ سبب کاهش فروش تلویزیون می‌شود. سازنده کره‌ای تلاش می‌کند تا این خسارت را با فروش تلویزیون‌های ابعاد بزرگ، 8K و مانیتورهای خمیده جبران کند.

بخش محصولات خانگی سامسونگ به دلیل فروش خوب ماشین لباس شویی و خشک کننده Grande AI عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته است. فروش محصولات خانگی، درآمد ۸.۵ میلیارد دلاری و سود عملیاتی ۰.۳۷ میلیارد دلاری را عاید این شرکت کرده است.

مطالب مرتبط

سقوط ۹۰ درصدی سود فاکسکان در سایه کرونا

شرکت‌های مختلف در حال انتشار گزارش مالی برای فصل اول ۲۰۲۰ هستند که تاثیر کووید-۱۹ روی درآمد آن‌ها را مشخص می‌کند. شرکت تایوانی فاکسکان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات اپل است، به علت کرونا مجبور به تعطیلی کارخانه‌های خود در چین شده بود که این موضوع کاهش ۹۰ درصدی سود آن در فصل اول... ادامه مطلب

گزارش مالی اپل برای فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر شد

شب گذشته اپل گزارشی از درآمدهای خود در فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر کرد و در آن از رشد منعطف کسب و کارش علیرغم تاثیر قابل توجه دنیا گیری کووید ۱۹ روی زنجیره تامین و خرده فروشی ها خبر داد. اپل در فصل گذشته درآمدی برابر با ۵۸.۳ میلیارد دلار داشته که یک درصد... ادامه مطلب

انتشار گزارش مالی فصلی مایکروسافت؛ تاثیر حداقلی کووید ۱۹ بر کسب و کار

روز گذشته گزارش مالی فصلی مایکروسافت برای سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر شد که خبر از درآمد ۳۵ میلیارد دلاری و سود خالص ۱۰.۸ میلیارد دلاری در این بازه می دهد. براین اساس درآمدهای مایکروسافت در فصل گذشته ۱۵ درصد رشد و سود خالص آن ۲۲ درصد افزایش را نسبت به سال قبل... ادامه مطلب

شیوع کرونا بر درآمد سامسونگ در فصل اول ۲۰۲۰ تاثیر نداشته است

فصل اول سال 2020 به پایان رسید و حالا شرکت‌های مختلف در حال تهیه گزارش‌ مالی خود هستند. یک منبع کره‌ای اما پیش‌بینی می‌کند که با وجود شیوع کرونا و کاهش فروش موبایل‌های هوشمند، سامسونگ موفق به کسب درآمدی 45 میلیارد دلاری شده است.با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا روی تولید، فروش و بازاریابی شرکت‌ها... ادامه مطلب

گزارش مالی شیائومی برای سال 2019: کاهش سود با وجود رکورد درآمد

گزارش مالی شیائومی برای سال 2019 از درآمد 29 میلیارد دلاری این شرکت چینی خبر می‌دهد. این برند برای اولین بار موفق به کسب چنین درآمدی شده است.در حالی که درآمد این شرکت به یک رکورد دست پیدا کرده، سود آن در مقایسه با سال 2018 کاهش داشته است. سود این برند در سال 2018... ادامه مطلب

گزارش مالی سونی برای سه ماهه سوم سال مالی 2019 منتشر شد [بروزرسانی]

سونی گزارش مالی خود در سه ماهه سوم سال مالی 2019 را منتشر کرد که از افت قابل توجه سود به دلیل عملکرد ضعیف بخش های بازی و فیلم حکایت می کند.گزارش مالی سونی در سه ماهه سوم سال مالی 2019 از افت 48 درصدی سود نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل خبر می... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟