گزارش مالی اپل برای فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر شد

شب گذشته اپل گزارشی از درآمدهای خود در فصل دوم سال مالی ۲۰۲۰ منتشر کرد و در آن از رشد منعطف کسب و کارش علیرغم تاثیر قابل توجه دنیا گیری کووید ۱۹ روی زنجیره تامین و خرده فروشی ها خبر داد. اپل در فصل گذشته درآمدی برابر با ۵۸.۳ میلیارد دلار داشته که یک درصد افزایش را نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل نشان می دهد؛ درآمدهای این شرکت بابت هر سهم نیز ۲.۵۵ دلار عنوان شد. گفتنی است تحلیلگران پیشتر برآورد درآمد ۵۳.۸ میلیارد دلاری و درآمد سهمی ۲.۳۳ دلاری را کرده بودند و اپل اما فراتر از پیشبینی ها ظاهر شد.

تیم کوک مدیرعامل اپل در بیانیه خبری خود پیرامون این عملکرد گفت:

با وجود اثرگذاری غیرمنتظره کووید ۱۹ بر کسب و کارهای جهان ما مفتخریم که اعلام کنیم اپل با شکستن رکورد فروش همیشگی اش در بخش خدمات و رکورد فصلی در بخش پوشیدنی توانست در این باره زمانی سه ماهه رشد داشته باشد. در این شرایط دشوار مشتریان ما به شیوه های جدیدی به محصولات اپل وابسته شدند تا همچنان ارتباط خود را جهان خارج حفظ کرده و مطلع، خلاق و مفید باشند.

آیفون اس ای ۲

در ماه فوریه (اسفندماه) اپل به سرمایه گذاران شرکت هشدار داد که به خاطر محدود شدن تامین آیفون در سراسر دنیا و کاهش تقاضا برای محصولاتش در چین نمی تواند پیش بینی های درآمدی برای فصل دوم سال را برآورده کند. البته همانطور که تیم کوک در بیانیه خبری خود آورده فروش سخت افزار به جز پوشیدنی ها در فصل دوم ۲۰۲۰ روندی کاهشی داشته. اما ایرپاد و اپل واچ توانستند رشد فروش سال به سال ۲۳ درصدی را تجربه کنند.

از آنجا که فروش بیشتر سخت افزارهای تولیدی اپل در این فصل خوب نبود این شرکت حساب ویژه ای روی کسب و کار خدمات خود (شامل اپل تی وی، اپل آرکید، اپل موزیک و ...) باز کرد چراکه مردم در این بازه بخش اعظمی از زمان خود را در خانه سپری می کردند و مشخص شد که پیش بینی ها درست بوده اند؛ واحد خدمات اپل توانست رکورد درآمد همیشگی اش را بشکند و ۱۳.۳ میلیارد دلار درآمد را عاید اپل کرد. یکسال پیش این رقم برابر با ۱۱.۵ میلیارد دلار بود.

اما همانطور که می دانید پاندمی کووید ۱۹ اپل را از معرفی محصولات جدید منصرف نکرد. در هفته های اخیر این شرکت از مک بوک ایر جدید، آیپد پرو (با کیبورد مجیک) و آیفون اس ای ۲ با قیمت ۳۹۹ دلار رونمایی کرد. این شرکت حتی اعلام کرد که کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود را هم به صورت آنلاین برگزار می کند. مراسمی که در آن انتظار می رود شاهد افزوده شدن قابلیت های جدید به آیفون،‌آیپد، مک، اپل واچ و اپل تی وی باشیم.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟