ویندوز 10X به لپتاپ‌های عادی می‌آید؛ تاخیر در عرضه مدل‌های با دو نمایشگر

مایکروسافت امروز رسما اعلام کرد که روی ویندوز 10X برای استفاده در دستگاه‌های با یک نمایشگر تمرکز می‌کند، البته هنوز این شرکت در رابطه با زمان عرضه این سیستم عامل یا دستگاه‌های مجهز به دو نمایشگر اطلاعاتی منتشر نکرده است.

مدیر بخش ویندوز و محصولات مایکروسافت، «پانوس پانای» در پستی اعلام کرده:

«دنیا نسبت به اکتبر سال گذشته، زمانی که ما دیدگاه خود برای دستگاه‌های ویندوزی مجهز به دو نمایشگر را ارائه کردیم، بسیار متفاوت‌تر است. سیستم عامل ویندوز 10X برای انعطاف‌پذیری طراحی شده و این انعطاف‌پذیری باعث شده که روی دستگاه‌های مجهز به یک نمایشگر تمرکز کنیم، دستگاه‌هایی که می‌توانند به مشتریان ما در کارشان، یادگیری و همچنین بازی از طریق روش‌های جدید کمک کنند.»

در حالی پانوس پانای به توسعه این سیستم عامل برای دستگاه‌های مجهز به یک نمایشگر مانند لپ‌تاپ‌ها اشاره کرده که هنوز اطلاعاتی درباره تاریخ عرضه آن برای چنین محصولاتی اعلام نشده. علاوه بر این نمی‌دانیم که دستگاه‌های مجهز به دو نمایشگر و این سیستم عامل نیز چه زمانی از راه می‌رسند، البته پانای به این موضوع اشاره کرده که ویندوز 10X ابتدا برای محصولات مجهز به یک نمایشگر عرضه می‌شود. مایکروسافت هنوز در حال توسعه دستگاه‌های خود با دو نمایشگر است و آن‌ها هنوز آماده تولید انبوه نشده‌اند.

ویندوز 10X

شیوع ویروس کرونا تغییرات زیادی در دنیا ایجاد کرده و همین موضوع باعث شده مایکروسافت روی استفاده از سیستم عامل جدید خود برای لپ‌تاپ‌ها و سایر دستگاه‌های مجهز به یک نمایشگر تمرکز کند. مایکروسافت در این دوران شاهد افزایش ۷۵ درصدی مدت زمان استفاده از سیستم عامل ویندوز ۱۰ در مقایسه با سال گذشته میلادی بود. قرنطینه و همچنین آموزش آنلاین، افزایش استفاده از این محصولات را در پی داشته و افراد بجای گوشی‌های هوشمند یا تبلت، به سراغ کامپیوتر یا لپ‌تاپ ویندوزی خود می‌روند.

مایکروسافت ابتدا قصد داشت این سیستم عامل را تنها برای محصولات مجهز به دو نمایشگر مانند سرفیس نئو عرضه کند. ویندوز 10X تغییراتی در UI و UX خود تجربه کرده تا ظاهری مدرن‌تر داشته باشد و در برخی کارها مانند مولتی‌تسکینگ عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟