اپل در فکر توسعه مک بوک بدون لولا است

اپل در فکر توسعه مک بوک بدون لولا است

اپل معمولا هر چند سال یک بار طراحی مک بوک را دستخوش تغییراتی می‌کند. اکنون این کمپانی در نظر دارد به سراغ بخشی برود که کمتر مورد توجه قرار گرفته؛ لولا. بر اساس طراحی‌های اولیه، به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد این بخش را به صورت یکپارچه طراحی کند و به نوعی از لولاهای فعلی فاصله گیرد.

توضیحاتی که همراه این تصویر منتشر شده، به نوعی مک بوک اشاره می‌کند که به جای لولاهای معمولی، بدنه آن همانند گوشی‌های تاشو، خم می‌شود. باقی قسمت‌ها اما ثابت است و همانند گذشته نه تغییری در نوع نمایشگر ایجاد شده و نه در کیبورد. اپل در توضیح این محصول مفهومی می‌گوید متشکل از دو بخش است که بخش اول نمایشگر و بخش دوم کیبورد خواهند بود. البته جالب‌ترین قمست همان لولاست که به صورت یکپارچه این دو بخش را به هم متصل می‌کند تا در هر زاویه ممکن که کاربر علاقه داشت، قرار گیرد.

مک بوک

نوآوری اپل در طراحی جدید مک بوک هم به همین لولای جدید خلاصه می‌شود. اپل می‌گوید این لولا از یک واسطه تشکیل شده که نسبت به فشار واکنش خاصی نشان داده و در عین حال نسبت به خم شدن یا تا شدن نیز نوعی مقاومت نشان می‌دهد. اپل هدف از این کار را «طراحی کلی یکپارچه» مک بوک عنوان می‌کند. همچنین این کار باعث می‌شود لولا «انحنای یکدستی» داشته باشد.

با این وجود، مهمترین سوالی که پیش می‌آید، استحکام لولای جدید است. همانطو که می‌دانید، مک بوک‌های فعلی لولای چندان محکمی ندارند و بارها شنیده‌ایم با کمی تلاش برای باز کردن بیش از حد آن، به سادگی می‌شکنند. در نتیجه طراحی فعلی به احتمال زیاد باید استحکام بیشتری به لولاها ببخشد. البته این امکان هم وجود دارد که طراحی لولای اینچنینی همانند آن چه که در سرفیس بوک دیده‌ایم، مشکلات ناخواسته‌ای برای کاربران به وجود بیاورد و اوضاع را بدتر از گذشته کند. گفتنی است تمامی این‌ها طرح‌های مفهومی بوده و به همین دلیل احتمال دارد اپل اصلا سراغ چنین طراحی رادیکالی نرود و مک بوک با اندکی تغییر ظاهری به بازار عرضه شوند

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato