ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا
خودرو

مقامات کالیفرنیا مانع اجرای دستور ماسک برای بازگشایی کارخانه تسلا شدند

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا عصر پنجشنبه به کارمندان خود اعلام کرد که تولید محدود خودروها در کارخانه شهر فریمانت در کالیفرنیا از روز جمعه آغاز می‌شود، اما شهرستان «آلامدا» اعلام کرده این شرکت فعلا نمی‌تواند فعالیت ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۲۱:۳۰

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا عصر پنجشنبه به کارمندان خود اعلام کرد که تولید محدود خودروها در کارخانه شهر فریمانت در کالیفرنیا از روز جمعه آغاز می‌شود، اما شهرستان «آلامدا» اعلام کرده این شرکت فعلا نمی‌تواند فعالیت خود را شروع کند.

سخنگوی اداره بهداشت عمومی در بیانیه‌ای به دستورالعمل قرنطینه شهرستان آلامدا اشاره و اعلام کرده که مشاغل ضروری با دریافت مجوز می‌توانند شروع به فعالیت مجدد کنند. این سخنگو اعلام کرده که تسلا در این دسته قرار نمی‌گیرد و نمی‌تواند فعالیت خود را آغاز کند.

روز جمعه، مسئول بهداشت این شهرستان، «اریکا پن» اعلام کرد که این سازمان بحث‌های زیادی با تسلا داشته و به آن‌ها توصیه کرده که حداقل یک هفته دیگر منتظر بمانند تا نرخ ابتلا مشخص شود و در مورد راه‌های ایمن برای ادامه تولید، به نتیجه برسند. در حال حاضر تسلا به این گفته واکنشی نشان نداده است. بر اساس دستورالعمل این شهرستان، تولیدکنندگان خودرو فعلا نمی‌توانند به صورت عادی شروع به فعالیت کنند.

تسلا

مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک در گذشته از دستور قرنطینه شدن و ماندن در خانه انتقاد کرده بود و همچنین گفته بود که این کار خطر جدی برای اقتصاد آمریکا محسوب می‌شود و آن را برخلاف قانون اساسی ایالات متحده آمریکا خواند. بر اساس ایمیل داخلی تسلا، این شرکت از روز جمعه قصد داشت با ۳۰ درصد ظرفیت تولید خودرو را از سر بگیرد.

ماسک با وجود اینکه علاقه‌ زیادی به بازگشایی کارخانه تسلا دارد، به این موضوع اشاره کرده که اگر کارمندان نمی‌خواهند سر کار حاضر شوند، اجباری برای آن‌ها وجود ندارد. در ماه مارس تسلا با مقامات رسمی کالیفرنیا به علت توقف تولید در کارخانه فریمانت، مشاجره کرده بود، اما در اواسط مارس تسلا خبر از توقف تولید داد.

بسیاری از کشورها برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا دستور به توقف فعالیت بسیاری از مشاغل داد‌‌اند، با این وجود تا به امروز بیش از ۴ میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان نیز از مرز ۲۷۶ هزار نفر عبور کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

    ایلان ماسک اعلام کرد شرکت هارو به ایالت های دیگه منتقل میکنه
    پ ن : فرماندار کالیفرنیا یک چپ گراست مخالف ترامپ

مطالب پیشنهادی