قانون شکنی ماسک و بازگشایی کارخانه‌های تسلا؛ اگر می‌خواهید مرا دستگیر کنید

قانون شکنی ماسک و بازگشایی کارخانه‌های تسلا؛ اگر می‌خواهید مرا دستگیر کنید

ایلان ماسک طی روزهای گذشته بارها اعلام کرده با وجود این که قرنطینه در ایالت کالیفرنیا ادامه دارد، کارخانه‌های تسلا را باز می‌کند. ماسک خود در خط تولید خودروهای تسلا حاضر خواهد شد و اگر قرار باشد کسی «دستگیر» شود، او باید پاسخگو باشد و نه شخص دیگری.

مشکلات ماسک با مقامات کالیفرنیا مدتی می‌شود که در جریان است و هیچکدام از طرفین هم هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. ماسک اما خودسرانه کارخانه‌های خود در این ایالت را بازگشایی کرده و دوباره خودروهای تسلا را می‌سازد. ماسک عقیده دارد، قرنطینه کل ایالات کالیفرنیا فضای کافی برای ادامه فعالیت کارخانه‌های تسلا را فراهم می‌کند و دلیلی ندارد تسلا هم خط تولید خود را تعطیل کند.

البته ایلان ماسک چندان هم دوستانه برخورد نکرد و به همراه وکلای شرکت خود، از مقامات ایالت کالیفرنیا شکایت کردند. همچنین چندی پیش او اعلام کرد در صورتی که کالیفرنیا اجازه ندهد او کارخانه‌های خود را بازگشایی کند، برای همیشه این ایالت را ترک کرده و از این پس تسلا را در تگزاس تولید می‌کند. با این حال به نظر می‌رسید که او و مقامات دولتی به توافق رسیده بودند.

ماسک

بر اساس توافقی که طرفین با یکدیگر کرده بودند، مقرر شد تسلا کارخانه‌های خود را در تاریخ ۱۸ مه بازگشایی کند، اما شکایت او از این ایالت به دادگاه ایالتی، همه چیز را بر هم زد. ماسک اما اعتنایی به این حرف‌ها نکرده و به تمامی کارمندان خود ابلاغ کرده تا در محل کار خود حاضر شوند. البته افرادی که نمی‌خواهند تا پایان قرنطینه کار کنند، می‌توانند مرخصی بدون حقوق گرفته و در خانه بمانند.

مقامات این ایالت امیدوارند تسلا به زودی یک نقشه از مشخص از محل تولید خودروها ارائه کند تا آن‌ها بتوانند بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و امنیتی به یک توافق همه‌جانبه برسند. البته ماسک کارخانه‌های خود را باز کرده و همین الان هم مشغول تولید خودرو است. یکی از مقامات کالیفرنیا در رابطه با بازگشایی کارخانه تسلا گفته است:

«امروز متوجه شدیم که تسلا فعالیت‌های خود را به صورت کامل آغاز کرده است. ما به تسلا اعلام کرده‌ایم که فعالیت‌های خود را به کارهای ضروری محدود کند تا بتوانیم بر اساس قوانین بهداشت و سلامت اجتماعی به یک نقشه و پروتکل مشخص دست یابیم.»

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato