ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

آغاز بازرسی سازمان صمت در بازار خودرو؛ احتکار خودرو جرم است

تب تند قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان بالاست و در غیاب عرضه هدفمند خودرو با قیمت واقعی، نبض این بازار به تندی می‌زند و بهای خودروهای وطنی را در بازار حداقل به دو برابر بها ...

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۷

تب تند قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان بالاست و در غیاب عرضه هدفمند خودرو با قیمت واقعی، نبض این بازار به تندی می‌زند و بهای خودروهای وطنی را در بازار حداقل به دو برابر بها کارخانه رسانده‌اند.

رئیس سازمان صنعت استان تهران از شروع بازرسی های این سازمان از بازار خودرو خبر داد و گفت: «درصورت تخلف و فروش قیمت خودرو صفر در بازار، پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود.»

بازار خودرو

یدالله صادقی در خصوص بازرسی بازار خودرو نیز گفت: «پس از اینکه ٢٢ اردیبهشت ماه (دوشنبه) ستاد تنظیم بازار قیمت‌گذاری خودرو را اعلام کرد و مقرر شد قیمت خودرو صفر در بازار  ۱۰ درصد بالاتر از نرخ کارخانه، بفروش برسد، بازرسی‌های سازمان صنعت در این خصوص شروع شد.»

رئیس سازمان صنعت استان تهران ادامه داد: «با توجه به اینکه هنوز دستورالعمل قیمت‌گذاری رسما ابلاغ نشده است ولی سازمان صمت کار بازرسی را شروع کرده و در صورت شکایت و یا تخلف فروش خودرو در نمایشگاه‌های ماشین بیش از نرخ مصوب، پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود.»

دوشنبه ٢٢ اردیبهشت ماه سال جاری پس از کش و قوس‌های زیاد، قیمت خودرو در جلسه ستاد تنظیم بازار مشخص و روش و نحوه فروش محصولات ایران خودرو و سایپا تصویب شد. بر این اساس قیمت محصولات سایپا به‌طور متوسط ٢٣درصد و ایران خودرو ۱۰ درصد افزایش یافت. همچنین قیمت خودرو صفر در بازار آزاد فقط با ۱۰ درصد بیشتر از قیمت کارخانه فروخته می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Ahmad
  Ahmad | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  مگه به زور میشه قیمت نگه داشت؟؟؟
  ماشالا مخ ایرانیا هزارتا راه برای دور زدن بلده
  هیچ امیدی به این وضع نیست حتی امیدی به این نظام هم نیست

 • porsesh
  porsesh | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  فس!

 • alireza kolbadi
  alireza kolbadi | ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

  مرسی که هستین

مطالب پیشنهادی