آغاز بازرسی سازمان صمت در بازار خودرو؛ احتکار خودرو جرم است

آغاز بازرسی سازمان صمت در بازار خودرو؛ احتکار خودرو جرم است

تب تند قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان بالاست و در غیاب عرضه هدفمند خودرو با قیمت واقعی، نبض این بازار به تندی می‌زند و بهای خودروهای وطنی را در بازار حداقل به دو برابر بها کارخانه رسانده‌اند.

رئیس سازمان صنعت استان تهران از شروع بازرسی های این سازمان از بازار خودرو خبر داد و گفت: «درصورت تخلف و فروش قیمت خودرو صفر در بازار، پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود.»

بازار خودرو

یدالله صادقی در خصوص بازرسی بازار خودرو نیز گفت: «پس از اینکه ٢٢ اردیبهشت ماه (دوشنبه) ستاد تنظیم بازار قیمت‌گذاری خودرو را اعلام کرد و مقرر شد قیمت خودرو صفر در بازار  ۱۰ درصد بالاتر از نرخ کارخانه، بفروش برسد، بازرسی‌های سازمان صنعت در این خصوص شروع شد.»

رئیس سازمان صنعت استان تهران ادامه داد: «با توجه به اینکه هنوز دستورالعمل قیمت‌گذاری رسما ابلاغ نشده است ولی سازمان صمت کار بازرسی را شروع کرده و در صورت شکایت و یا تخلف فروش خودرو در نمایشگاه‌های ماشین بیش از نرخ مصوب، پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود.»

دوشنبه ٢٢ اردیبهشت ماه سال جاری پس از کش و قوس‌های زیاد، قیمت خودرو در جلسه ستاد تنظیم بازار مشخص و روش و نحوه فروش محصولات ایران خودرو و سایپا تصویب شد. بر این اساس قیمت محصولات سایپا به‌طور متوسط ٢٣درصد و ایران خودرو ۱۰ درصد افزایش یافت. همچنین قیمت خودرو صفر در بازار آزاد فقط با ۱۰ درصد بیشتر از قیمت کارخانه فروخته می‌شود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.