ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

آیا رقم پیش پرداخت خرید خودرو در حساب خودروساز‌ها می‌ماند؟

براساس سیاست‌های جدید وزارت صمت خودروسازان طرح‌های پیش‌فروش فوق‌العاده‌ای را ارائه خواهند داد که مطابق با آن‌ها متقاضیان خرید خودرو ۵۰ درصد از پول خودرو را در هنگام ثبت‌نام واریز کرده و در صورت برنده ...

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۵

براساس سیاست‌های جدید وزارت صمت خودروسازان طرح‌های پیش‌فروش فوق‌العاده‌ای را ارائه خواهند داد که مطابق با آن‌ها متقاضیان خرید خودرو ۵۰ درصد از پول خودرو را در هنگام ثبت‌نام واریز کرده و در صورت برنده شدن آن‌ها ۵۰ درصد مابقی نیز به حساب خودروسازان واریز خواهد شد. افرادی نیز که در بین برندگان قرعه‌کشی خودروسازان قرار نگیرند ۵۰ درصد مبلغ خودرو به آن‌ها عودت داده خواهد شد.

«امیر جعفر پور» سرپرست دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت درباره آغاز فروش خودرو تصریح کرد: «ما در تلاش هستیم تا برای ایام عید سعید فطر پیش فروش کارخانه‌های خودروسازی مجدد آغاز شود، اما باید بسترهایی نرم‌افزاری فراهم شده و شرایط ایمنی لازم برای ثبت نام و قرعه کشی تامین شود. جلسات لازم با پلیس راهور برگزار شده و امیدواریم اتصال ما به بخش‌هایی از جمله ثبت احوال و پلیس راهور می‌تواند احتمال بروز خطا و تخلف را به حداقل برساند.»

او درباره نحوه اخذ پول برای شرکت در ثبت نام خودرو تصریح کرد: «پول‌هایی متقاضیان خرید خودرو دست خودروساز‌ها نخواهد ماند بلکه ما در تلاشیم تا با تهیه واسطه‌های بانکی این پول‌ها تنها در حساب افراد متقاضی بلوکه شده و تا پایان فرآیند ثبت نام و قرعه‌کشی به همین صورت باقی خواهد ماند. در صورتی که فرد جزو برنده‌های قرعه کشی باشد این وجه برداشت شده و خریدار  ۴۸ ساعت زمان برای پرداخت مابقی وجه زمان خواهد داشت.»

بنابراین تا زمان قرعه کشی این وجه قابل برداشت نخواهد بود. در نهایت، با توجه به مشکلات و مفسده‌های احتمالی موضوع رزرو از فرآیند قرعه کشی حذف شد و در صورت واریز نشدن وجه توسط خریدار نوبت از بین خواهد رفت. با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده فرآیند قرعه کشی هر ۳ ماه یک بار و در ماه‌های خرداد، شهریور و آذر انجام خواهد شد.»

خرید خودرو

امسال چند خودرو تحویل مردم می شود؟

براساس اطلاعاتی که تاکنون مطرح شده است و به گفته، سرپرست دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت: «در مجموع ۱۵۰ هزار دستگاه یعنی به ازای هر فصل ۵۰ هزار خودرو را از طریق قرعه کشی واگذار خواهیم کرد، حدود ۷۵۰ هزار دستگاه به رفع تعهدات اختصاص پیدا کرده و حدود ۲۰۰ هزار دستگاه به صورت فروش فوری در اختیار مردم قرار می‌گیرد.»

با این حساب در مجموع ۳ نوع عرضه وجود خواهد داشت؛ نوع اول آن مشارکت در تولید است که تحویل آن به سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ موکول خواهد شد. مدل بعدی پیش فروش است که برای ماه‌های مهر تا اسفند انجام خواهد شد و ۲۰۰ هزار خودرو از این طریق فروخته می شود که در فواصل بیش از ۳ ماه به دست مردم خواهد رسید، همچنین، آخرین روش فروش، مدل قرعه کشی است که زمان تحویل آن از یک روز تا ۳ ماه خواهد بود. ۱۵۰ هزار خودرو از این طریق فروخته خواهد شد.»

امید می‌رود این روش ثبت‌نام خودرو بتواند دست دلالان از بازار خودرو را کوتاه کرده و کمی از التهابات بازار خودرو بکاهد. خودروسازان و مسئولین وزارت صمت مدعی‌اند با اعمال روش مذکور و با در نظر گرفتن فیلترهای جدید وزارت صمت متقاضیان واقعی خرید خودرو شناسایی خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • herogame
    herogame | ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

    اونقدر احمقانه و خنده داره وضعیت ما که فقط باید خندید و هیچی نگفت

مطالب پیشنهادی