رولز رویس از مدل ۱۷ هزار دلاری شاسی بلند کالینان رونمایی کرد [تماشا کنید]

رولز رویس از مدل ۱۷ هزار دلاری شاسی بلند کالینان رونمایی کرد [تماشا کنید]

کمپانی رولز رویس از مدل شاسی بلند اشرافی «کالینان» با جزئیات فوق العاده بالا رونمایی کرده است. این مدل ۱۷ هزار دلاری که هم قیمت یک تویوتا یاریس صفر کیلومتر است، آخرین شاهکار کاملا دست ساز اتومبیل ساز بریتانیایی به شمار می‌رود.

رولز رویس کالینان در مقیاس 1:8 به حدی به واقعیت نزدیک است که اگر دستی که دستکش به دست دارد در تصاویر وجود نداشت، بیننده نمی‌توانست به مدل بودن آن پی ببرد. رولز رویس برای ساخت این مدل آنقدر وسواس به خرج داده که تولیدش از نمونه واقعی بیشتر زمان می‌برد. رولز رویس می‌گوید ساخت این مدل ۴۵۰ ساعت زمان می‌برد که دو برابر بیشتر از ساخت کالینان در ابعاد واقعی است.

در این مدل بیش از ۱۰۰۰ قطعه به کار رفته و سر هم کردن قطعات کاملا با دست انجام شده است. سازنده می‌گوید مواد به کار رفته در این مدل از لحاظ کیفیت با متریال نمونه واقعی برابری می‌کند.

کسانی که مالک رولز رویس کالینان هستند می‌توانند مدل را مطابق با خودروی خود سفارش دهند و یا یک نمونه کاملا خاص و منحصر به فرد را داشته باشند. امکان انتخاب رنگ از بین ۴۰ هزار رنگ استاندارد و یا رنگ سفارشی وجود دارد. همه مدل‌ها با دست رنگ آمیزی و پلیش می‌شوند. رنگ چرم، تریم چوبی، دوخت صندلی‌ها و لوله ها قابلیت شخصی سازی دارند و امکان سفارشی سازی قطعات اتاق وجود دارد.

چراغ‌های جلو و عقب روشن می‌شوند و درب‌های کناری و صندوق عقب باز می‌شوند. پلاک تعبیه شده در سمت راننده روشن می‌شود و حتی چترهای قرار گرفته درون درب‌ها قابل بیرون آوردن هستند. با باز کردن درب کاپوت بیننده با موتور V شکل ۱۲ سیلندر تویین توربو که دقیقاً مشابه مدل واقعی است روبرو می‌شود، با این تفاوت که این موتور روشن نمی‌شود.

رولز رویس می‌گوید کالینان با مقیاس 1:8 با شروع قیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ دلار قابل سفارش است که آن را از لحاظ قیمت همردیف برخی ماشین‌های واقعی قرار می‌دهد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.