انتشار مجدد آپدیت برای صدها اپلیکیشن اپ استور به خاطر مشکل فنی

ساعاتی است که انتشار مجدد به روز رسانی برای تعداد زیادی از اپ های iOS از طریق اپ استور آغاز شده و آنطور که بسیاری از کاربران گزارش داده اند در دو روز گذشته بیشتر از پنجاه اپلیکیشن مورد استفاده شان به روز رسانی شده اند.

بیلد مربوط به این آپدیت های نرم افزاری با سیستم عامل آیفون کاربران که احتمالا این اواخر دانلود کرده اند یکی است. در واقع به نظر می رسد اپل قصد دارد با این کار باگ مربوط به iCloud Family Sharing را رفع کند که مانع از اجرای برخی  اپلیکیشن ها برای تعدادی از کاربران می شد.

البته این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می دهد و پیشتر اپ استور برای رفع پاره ای مسائل سمت سرور یا ثبت دوره ای برخی گواهینامه ها دست به چنین اقدامی زده است.

این باگ همانطور که اشاره کردیم مانع از اجرای برخی اپ های محبوب نظیر یوتیوب روی گوشی کاربران می شد و در مقابل یک پیام خطا را برای کاربر ارسال می کرد مبنی بر آنکه اپلیکیشن مورد نظر دیگر با شما به اشتراک گذاشته نمی شود.

البته باید اشاره کنیم که این مشکل بیشتر به خود اپل مربوط می شد تا اپلیکیشن های مساله دار؛ نشانه بروز این مشکل هم اینطور بود که آیفون پیامی را نمایش می داد مبنی بر آنکه حق استفاده از اپلیکیشن از کاربر سلب شده و اکانت وی نیز از خانواده آیکلود حذف شده است.

خوشبختانه کاربران به سرعت متوجه شدند که با پاک کردن دستی اپ ها و دانلود مجدد آنها می توانند مشکل را برطرف کنند.

در هر حال میتوان حدس زد که مساله به انقضای گواهینامه ها و دیگر اطلاعات اعتباری اشتراک گذاری اپ ها مربوط باشد و اپل مجبور بوده این به روز رسانی ها را از نو منتشر کند تا یک گواهینامه معتبر را در داخل هر کدام از اپ ها بگنجاند و مشکل را رفع نماید.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟