آیفون ۱۱ محبوبترین موبایل دنیا است

آیفون ۱۱ محبوبترین موبایل دنیا است

آیفون ۱۱ در فهرست محبوبترین موبایل های دنیا بالاتر از آیفون XR، مدل‌های مختلف گلکسی و سری ردمی نوت قرار گرفته است.

بر اساس برآوردهای «Omdia» در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ آیفون ۱۱ با فروش ۱۹.۵ میلیون واحدی محبوبترین موبایل دنیا میان کاربران بوده است. این گوشی به واسطه دوربین دوگانه و قیمت پایین تر نسبت به آیفون XR نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده بود و انتظار پرفروش شدن آن می رفت. «Jusy Hong»، مدیر عامل Omdiaقرار گرفتن اپل در این فهرست طی پنج سال گذشته را نتیجه استراتژی خاص کورپتینویی‌ها می داند:

«موفقیت اپل نتیجه استراتژی عرضه مدل های محدود است که به آنها اجازه می دهد تلاش هایشان را روی محصولات مشخصی متمرکز کنند. این محصولات تعداد زیادی از کاربران را به خود جذب کرده و به فروش فوق العاده بالایی دست پیدا می کنند.»

محبوبترین موبایل دنیا

در رده دوم محبوبترین موبایل های دنیا گلکسی A51 با فروش ۶.۸ میلیونی قرار گرفته است. رده های سوم و چهارم نیز در اختیار شیائومی ردمی نوت ۸ و نوت ۸ پرو است که به ترتیب فروش ۶..۶. و ۶.۱ میلیونی را تجربه کرده اند.

رتبه چهارم نیز در اختیار یکی دیگر از محصولات اپل یعنی آیفون XR است و علاوه بر آن آیفون های ۱۱ پرو و پرو مکس نیز در میان ۱۰ گوشی پرفروش دنیا دیده می شوند. در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ آیفون XR تنها مدل جدید اپل بود که توانست به فهرست ده رتبه برتر راه پیدا کند و آیفون های XS و XS مکس از آن باز ماندند.

تحلیلگران Omdia بر این باورند که شیوع کرونا روی بازار بین المللی گوشی تاثیر منفی بر جای خواهد گذاشت. از نظر آنها این بحران با به عقب انداختن توسعه شبکه های 5G شهروندان را نسبت به خرید مدل های 5G بی میل کرده و بدین ترتیب فروش گوشی را کاهش خواهد داد.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato