ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رسوایی کمبریج آنالیتیکا
تکنولوژی

مارک زاکربرگ مخالف برچسب گذاری توییت های ترامپ است

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در مصاحبه ای که روز گذشته با شبکه CNBC انجام داد اظهار داشت که باور دارد پلتفرم های شبکه های اجتماعی نباید پست های دونالد ترامپ را حقیقت سنجی کنند. بنیانگذار فیسبوک ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۰

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در مصاحبه ای که روز گذشته با شبکه CNBC انجام داد اظهار داشت که باور دارد پلتفرم های شبکه های اجتماعی نباید پست های دونالد ترامپ را حقیقت سنجی کنند. بنیانگذار فیسبوک در این مصاحبه که تقریبا ۲۰ دقیقه به طول انجامید به بحث و گفتگو در رابطه با آینده کار از راه دور، کار و زندگی در عصر کووید ۱۹ و آزادی بیان در شبکه های اجتماعی پرداخت.

البته زاکربرگ مستقیما اشاره ای به تصمیم اخیر توییتر برای برچسب گذاری برخی توییت های جدید ترامپ با عنوان حاوی اطلاعات احتمالا گمراه کننده نکرد. در عوض او از رویکرد و فلسفه فیسبوک در رابطه با اطلاعات غلط پربیننده در فضای آنلاین گفت.

به گفته زاکربرگ هدف از برنامه حقیقت یابی این غول شبکه های اجتماعی تجزیه کلمات و تشخیص درست یا نادرست بودنشان نیست بلکه هدف تشخیص بد از بدتر است.

او که تلاش می کرد صحبت هایش را به صورت کلی مطرح کند در ادامه اضافه کرد:

من تصور نمی کنم که فیسبوک یا پلتفرم های اینترنتی باید حقیقت را قضاوت کنند چراکه سخنان سیاسی پیشتر از سوی موجودیت های مختلف در رسانه زیر ذره بین قرار دارند [و نیازی به دخالت پلتفرم های اجتماعی نیست].

زاکربرگ البته مدعی شد که سخنان «خطرناک» از این قاعده مستثنی هستند؛ به گفته او صحبت هایی که منجر به ایجاد خشونت می شوند یا باعث آسیب رساندن مردم به خودشان می شوند فارغ از گوینده آنها از فیسبوک پاک می شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • علی
  علی | ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

  توی صهیونیست برو شنا یاد بگیر که بزودی باید ازش استفاده کنی

 • saman_
  saman_ | ۹ خرداد ۱۳۹۹

  کسی که اطلاعات کاربرانش رو خرید و فروش میکنه حق اظهار نظر نداره

 • yosof
  yosof | ۹ خرداد ۱۳۹۹

  هرکی باور کنه از الفبای سیاست هم خبر نداره...

مطالب پیشنهادی