سخنان احساسی ماسک پس از پرتاب تاریخی: ۱۸ سال برای این هدف کار کردیم

دیشب پس از سال‌ها تلاش شرکت اسپیس ایکس توانست فضانوردان ناسا را راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی کند. ایلان ماسک پس از پرتاب فضاپیمای خود، در یک کنفرانس مطبوعاتی در «مرکز فضایی کندی» در فلوریدا از این موفقیت سخن گفت.

ایلان ماسک در این کنفرانس حرف‌های خود را با اشاره به کار سخت کارکنان اسپیس ایکس و ناسا و اهمیت این کار شروع کرد و از کنترل احساسات خود سخن گفت:

«من امروز کاملا احساساتی شده‌ام و صادقانه بگویم که صحبت کردن برایم تقریبا سخت است. ۱۸ سال برای این هدف کار کردیم، بنابراین باور کردن اتفاقی که افتاده، سخت است. هنوز فضانوردان به ایستگاه فضایی نرسیده‌اند و باید آن‌ها را سالم به زمین برگردانیم و چندین بار این کار را تکرار کنیم.»

ایلان ماسک در ادامه صحبت‌های خود به ساخت این فضاپیما توسط انسان و برای انسان اشاره کرد. به اعتقاد ماسک بشریت باید برای چنین روزی هیجان‌زده باشد. مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرد:

«من فکر می‌‌کنم این چیزی است که برای ایالات متحده آمریکا اهمیت ویژه‌ای دارد، اما برای تمام افراد جهان که به کاوش و اکتشاف در فضا علاقه دارند، جذاب است. این موضوعی است که فکر می‌کنم بشریت باید بخاطر آن افتخار کند و هیجان‌زده شود.»

ایلان ماسک

ایلان ماسک در صحبت‌هایش به هیجان بالای خود برای پرتاب روز چهارشنبه اشاره کرد، پرتابی که به علت شرایط جوی لغو و به شب گذشته موکول شد، با این حال برای پرتاب اصلی نگرانی نداشته:

«به اندازه کافی عجیب است اما امروز، نمی‌دانم، احساس می‌کردم که همه چیز درست پیش می‌رود و نگرانی نداشتم.»

ماسک در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرد:

«پردازش کلمات کمی سخت است. فکر می‌کنم در این لحظه نتوانسته‌ام به احساساتم شکل دهم. این خوشبختانه اولین قدم در سفر به سمت تمدن در مریخ است که پایه در ماه دارد و در آن سوی زمین گسترش پیدا می‌کند.»

ماسک در حرف‌های خود به امکان سفر میلیون‌ها نفر به سیارات دیگر اشاره کرد که البته با پرتاب موفق فضانوردان ناسا، می‌توان به چنین هدفی دست پیدا کرد. به گفته ماسک انسان باید بتواند در چندین سیاره زندگی کند و این هدف مهمی است که همه باید به آن فکر کنند. در حالی که مدیرعامل اسپیس ایکس به ارسال ماهواره‌ها در صحبت‌های خود اشاره کرد، هدف اصلی را زندگی در فراتر از زمین دانست.

ایلان ماسک در پاسخ به سوالی درباره زمان سفر به ماه گفت:

«من در این زمینه خوشبین هستم. حدس می‌زنم و البته امیدوارم در ۲ سال آینده به این هدف دست پیدا کنیم، اما شاید ۴ سال دیگر انجام شود. اگر انجام این سفر بیشتر از ۴ سال طول بکشد، تعجب می‌کنم.»

ماسک در صحبت‌های خود به سال ۲۰۰۸ و احتمال ورشکستگی شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس اشاره کرد. اسپیس ایکس با قراردادها توانست از ورشکستگی نجات پیدا کند و به جایگاه کنونی برسد. به گفته ماسک هنوز این ماموریت با موفقیت به پایان نرسیده چرا که باید فضانوردان به زمین بازگردانده شوند که این کار از فرستادن آن‌ها، سخت‌تر است و اسپیس ایکس باید خطر ورود آن‌ها به زمین را کاهش دهد.

مطالب مرتبط

روشن کردن شمع کیک تولد با موتور راکت [تماشا کنید]

یک شرکت فضایی تازه تأسیس در اقدامی جالب تولد هم‌بنیانگذار شرکت را با روشن کردن شمع‌های کیک تولد او با موتور راکت جشن گرفت.«Firefly Aerospace»، یک شرکت هوافضای خصوصی واقع در ایالت تگزاس آمریکاست که قصد دارد ارسال ماهواره‌های کوچک به فضا را با هزینه کمتر انجام دهد. اعضای این شرکت برای جشن گرفتن تولد... ادامه مطلب

سیارک‌ها؛ تهدید بالقوه یا منابع ارزشمند؟

۳۰ ژوئن یا ۱۰ تیر هر سال به عنوان روز جهانی سیارک‌ها نامگذاری شده. اجرامی که هر از گاهی با سر و صدای زیاد در مورد احتمال نابودی زمین به سمت ما می‌آیند اما در نهایت از بیخ گوشمان رد می‌شوند. سیارک‌ها جدای از تهدید به عنوان منبعی غنی از مواد معدنی هم در نظر... ادامه مطلب

اسپیس اکس ماهواره GPS نیروی فضایی آمریکا را به مدار برد [تماشا کنید]

اسپیس اکس غروب سه شنبه به وقت محلی آمریکا یک ماهواره GPS نظامی متعلق به نیروی فضایی این کشور را با راکت فالکون ۹ از دماغه کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب کرد.به گزارش Cnet، این سومین پرتاب پس از مأموریت ارسال فضانوردان ناسا با فضاپیمای کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی... ادامه مطلب

تخریب راکت SLS طی آزمایش ناسا [تماشا کنید]

مهندسان ناسا اخیرا راکت جدید این سازمان فضایی را طی آزمایشات خود از بین بردند. هدف از این کار، بررسی مواردی بود که می‌تواند در راه‌اندازی واقعی، موشک را با مشکل مواجه کند.به گفته سایت Digital Trends، ناسا همچنان در حال توسعه سیستم پرتاب وسایل نقلیه فوق سنگین برای ماموریت‌های خارج از مدار زمین است. مهندسان این... ادامه مطلب

کارایی بالای کپسول کرو دراگون برنامه‌های ناسا را تغییر داد؛ افزایش مسافران در بازگشت

کپسول سرنشین دار «کرو دراگون» به لطف بازدهی بالا در تولید انرژی مدت بیشتری در فضا مانده و مسافران بیشتری را به زمین خواهد آورد.کپسول فضایی کرو دراگون دهم خرداد ماه در پرتابی تاریخی روانه ایستگاه فضایی شد و یک روز پس از آن با موفقیت به ایستگاه فضایی متصل شد. این کپسول قرار بود پس از... ادامه مطلب

جایزه ۳۵ هزار دلاری ناسا برای طراحی توالت مأموریت «آرتمیس»

ناسا از مردم دعوت کرده تا به این سازمان در طراحی بهترین توالت برای فضانوردان مأموریت بازگشت به ماه در سال ۲۰۲۴ کمک کنند. ناسا به سه طرح برتر جایزه ۳۵ هزار دلاری خواهد داد.طراحی یک توالت کارآمد که فضانوردان با آسودگی خاطر از آن استفاده کنند، یکی از مشکلات بزرگی است که مهندسان ناسا... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟