افزایش مجدد قیمت تایر؛ ارز دولتی برای واردات لاستیک حذف شد

افزایش مجدد قیمت تایر؛ ارز دولتی برای واردات لاستیک حذف شد

براساس گفته فعالان بازار تایر، حدود ۱۰ ماه است که واردکنندگان ارز دولتی مخصوص واردات لاستیک را دریافت نکرده‌اند و اکنون دست کم ۱۵۰ هزار حلقه  تایر سنگین مدت‌هاست در گمرکات مانده و در معرض تخریب است و چون ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار واردکننده نیست، نمی‌توان آنها را دریافت کرد.

در همین حال، مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس انجمن صنفی صنعت تایر از حذف ارز ۴۲۰۰ لاستیک خبر داده است.

در این رابطه دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات سنگین معدنی و راهسازی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که آیا ارز ۴۲۰۰ تومانی از لاستیک حذف شده است؟ می گوید: «اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر اعلام کرده است لاستیک و مواد اولیه لاستیک از گروه یک دریافت ارز، به گروه دو منتقل و بر این اساس ارز تخصیصی به این گروه، نیمایی شده است.»

واردات لاستیک

«عبدالرضا صالحی» درباره تاثیر حذف ارز دولتی از حوزه واردات لاستیک افزود: «در روزهای آینده حذف ارز دولتی از لاستیک احتمالا باعث افزایش قیمت لاستیک خواهد شد. همچنین به دلیل افزایش میزان تقاضا و کمبود مواد اولیه، تولید لاستیک نیز تا حدودی کمتر شده است؛ به طوری‌که کمبود لاستیک در بازار احساس می‌شود.»

وی اظهار کرد: «مواد اولیه لاستیک خودروهای سواری نیز وارداتی است. از طرفی لاستیک خودروهای سنگین و کامیون هم وارداتی است و ایران هنوز نتوانسته تکنولوژی تولید لاستیک‌های سنگین را در کشور راه‌‎اندازی کند. با تخصیص ارز نیمایی به لاستیک خودروهای سواری و سنگین، قیمت لاستیک احتمالا افزایش می‌یابد و ممکن است در نتیجه بحث روانی آن قیمت کرایه‌های تاکسی و حمل ‌و نقل نیز متاثر شوند.»

پیش‌بینی می‌شود در اثر توقف عرضه ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات مواد اولیه ساخت تایر، بهای تایر خودرو از ۷۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند و بر قیمت تمام شده خودرو هم تاثیر بگذارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato