ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

هشدار سازمان جهانی بهداشت: وضعیت شیوع کرونا در دنیا رو به وخامت است

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان بدتر شده و نسبت به جدی نگرفتن فاصله گذاری اجتماعی و عدم رعایت نکات بهداشتی هشدار داد. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید بالاترین ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد وضعیت شیوع ویروس کرونا در جهان بدتر شده و نسبت به جدی نگرفتن فاصله گذاری اجتماعی و عدم رعایت نکات بهداشتی هشدار داد.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید بالاترین آمار ابتلای جدید به ویروس کرونا در یک روز را از زمان شیوع ثبت کرده که بیشتر آن‌ها به کشورهای آمریکای لاتین و جنوب آسیا تعلق دارند.

«تدروس ادهانوم»، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در کنفرانس خبری که روز دوشنبه به شکل مجازی برگزار شد، گفت:

«وضعیت [شیوع ویروس کرونا] در اروپا رو به بهبودی اما در دنیا رو به وخامت است. در نه روز از ده روز گذشته بیش از ۱۰۰ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده است. دیروز بالغ بر ۱۳۶ هزار مورد ابتلای جدید گزارش شده که تاکنون بیشترین آمار ابتلا در یک روز به شمار می‌رود.»

وی افزود حدود ۷۵ درصد از موارد ابتلای جدید که روز یکشنبه به این سازمان گزارش شده‌اند، به ۱۰ کشور تعلق دارند و بیشتر مبتلایان در آمریکای جنوبی و جنوب آسیا قرار گرفته‌اند.

هشدار سازمان جهانی بهداشت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در دنیا رو به وخامت است

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد در کشورهایی که شیوع ویروس در آن‌ها کاهش یافته بزرگ ترین تهدید، «رضایت و عدم پیشرفت» است و اضافه کرد که «همچنان اکثر مردم در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرند.» وی گفت با وجودی که حدود شش ماه از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، کشورها نباید شیوع این ویروس را تمام شده تلقی کنند.

ادهانوم ضمن پشتیبانی از برابری و مبارزه با نژادپرستی، به معترضان مرگ فرد سیاه پوست در آمریکا توصیه کرد تا با رعایت نکات بهداشتی دست به تظاهرات و اعتراض بزنند. وی افزود سازمان تحت امر او تاکنون بیش از ۵ میلیون تجهیزات پزشکی محافظتی را به ۱۱۰ کشور دنیا ارسال کرده است.

بر اساس آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز، تا حالا بیش از ۷ میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به آن از دست داده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی