اتهام عجیب مدیران سابق eBay: تنبیه منتقدان با جعبه‌های حاوی سوسک و عنکبوت

اتهام عجیب مدیران سابق eBay: تنبیه منتقدان با جعبه‌های حاوی سوسک و عنکبوت

«اندرو للینگ»، دادستان ایالت «ماساچوست» امروز صبح در یک کنفرانس خبری بخشی از جزئیات تحقیقی درباره یک کمپین «آزار سایبری» علیه زوجی در این ایالت را منتشر کرد. ۶ کارمند سابق eBay در رابطه با آزار و اذیت یک نویسنده و شوهرش متهم ‌شده‌اند.

این نویسنده برخی مواقع در یک وبلاگ مطالب انتقادی درباره eBay و سایر فروشگاه‌های اینترنتی می‌نوشته و در یک اقدام تلافی‌جویانه مدیران و کارکنان سابق eBay این زوج را توسط یک کمپین شامل حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی و ارسال محموله‌ها‌ مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند.

بر اساس اعلام للینگ، این جعبه‌ها‌ شامل لارو، عنکبوت‌های زنده، بسته‌ای حاوی سوسک‌های زنده، تاج گلی برای ابراز همدردی در هنگام مرگ عزیزان، کتابی با توصیه‌هایی برای زنده ماندن پس از مرگ همسر و ماسک‌ هالووین با خون خوک می‌شدند و البته کارمندان سابق eBay بدنبال ارسال جنین خوک نیز بوده‌اند که پس از استعلام از سوی تامین‌کننده، چنین اقدامی انجام نشده است.

ماسک هالووین با چهره خون‌آلود خوک

دو مدیر اجرایی به همراه ۴ کارمند سابق eBay صبح امروز متهم شناخته شدند و این فروشگاه اینترنتی در یک بیانیه مطبوعاتی چنین موضوعی را تایید کرد. این کمپانی اعلام کرده که در این موضوع هیچ یک از کارمندان کنونی آن دخالت نداشته‌اند و افرادی که چنین کمپینی را راه‌اندازی کرده‌اند، در گذشته اخراج شده‌اند. این شرکت به علت عدم دخالت در تحقیقات در جریان، چنین موضوعی را علنی بررسی نکرده است.

بر اساس گفته‌های للینگ، ظاهرا وضعیت بحرانی‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد. وی توضیح داده که این اقدامات به یکباره و از روی سرکشی نبوده و ظاهرا دستورالعلمی برای این کار وجود داشته است.

به نظر می‌رسد این وضعیت مربوط به مدیرعامل سابق این فروشگاه اینترنتی، «دوین ونیگ» می‌شود. ونیگ در سپتامبر سال گذشته از سمت خود استفعا داد، البته دلیل اصلی این کار اعلام نشد. eBay در یادداشت خود به تحقیقات داخلی برای پی بردن به نقش ونیگ اشاره کرده. در حالی که ارتباطات مدیرعامل سابق این فروشگاه نامناسب بوده، اما مدارکی برای ارتباط داشتن وی با اتفاقات مربوط به زوج ساکن در ماساچوست وجود ندارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato