فیسبوک پست‌‌های کمپین ترامپ را به خاطر استفاده از نماد نازی‌ها حذف کرد

فیسبوک پست‌‌های کمپین ترامپ را به خاطر استفاده از نماد نازی‌ها حذف کرد

فیسبوک پست‌ها و تبلیغاتی که توسط کمپین ترامپ در این شبکه اجتماعی منتشر شده بودند را به علت نقص سیاست «نفرت سازمان یافته»، حذف کرد.

در این تبلیغات یک مثلث وارونه قرمز رنگ به همراه متنی که از کاربران فیسبوک درخواست می‌شود دادخواستی را علیه «آنتیفا» امضا کنند، نشان داده می‌شود. مثلث قرمز وارونه، سمبلی است که نازی‌ها برای شناسایی زندانیان سیاسی استفاده می‌کردند. آنتیفا یک جنبش ضد فاشیستی در ایالات متحده آمریکا است که ترامپ و دادستان کل، «ویلیام بار» آن را یکی از دلایل و تحریک‌کننده اعتراضات اخیر در این کشور می‌دانند، البته مدارک کمی در این زمینه وجود دارد.

با وجود چنین اظهارنظری، سخنگوی فیسبوک اعلام کرده:

«سیاست ما استفاده از نماد گروه مورد تنفر ممنوعه برای شناسایی زندانیان سیاسی، بدون متنی که سمبل را محکوم یا به چالش بکشد، ممنوع کرده است.»

این نماد در تبلیغات فیسبوکی در صفحات متعلق به رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و معاون اول وی، «مایک پنس» وجود داشته است. علاوه بر این صفحات، این تبلیغات و پست‌ها در صفحه تیم ترامپ نیز به نمایش گذاشته شده بودند.

کمپین ترامپ

رئیس «اتحادیه ضد افترا» (ADL)، «جاناتان گرینبلت» در بیانیه‌ای اعلام کرده که فرقی نمی‌کند از معنی و تاریخچه این سمبل اطلاعات داشته باشید یا خیر، استفاده از آن توسط کمپین ترامپ برای حمله به مخالفانش توهین آمیز و بسیار نگران‌کننده است. سخنگوی کمپین ترامپ نسبت به وجود این سمبل از خود واکنش نشان داده و در ایمیلی اعلام کرده:

«مثلث وارونه قرمز رنگ نماد مورد استفاده توسط آنتیفا است، بنابراین در تبلیغ مربوط به این جنبش وجود داشته است.»

بنابر گفته سخنگوی ADL، ایموجی شبیه به این نماد در فیسبوک استفاده می‌شود، بنابراین شاید در کنار تبلیغات، این ایموجی نیز مورد هدف قرار بگیرد. علاوه بر این موضوع، گرینبلت اعلام کرده این نماد توسط افراط گرایان و گروه‌های معتقد به برتری سفیدپوستان در ایالات متحده آمریکا استفاده می‌شود، البته سخنگوی اتحادیه ضد افترا به استفاده محدود از این نماد توسط برخی اعضای آنتیفا نیز اشاره کرده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato