ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قیمت بیت کوین
تکنولوژی

بازار بیت ‌کوین خود را برای زلزله ۱ میلیارد دلاری آماده می‌کند

افزایش قیمت بیت کوین که از سال جاری میلادی آغاز شده، به علت نزدیک شدن به تاریخ انقضای قراردادهای بسته شده در بازار «آپشن» یا باز متوقف شد و این رمزارز محبوب نتوانست ارزش خود ...

افزایش قیمت بیت کوین که از سال جاری میلادی آغاز شده، به علت نزدیک شدن به تاریخ انقضای قراردادهای بسته شده در بازار «آپشن» یا باز متوقف شد و این رمزارز محبوب نتوانست ارزش خود را بالای ۱۰  هزار دلار نگه دارد.

قیمت بیت کوین از اوایل سال جاری میلادی تا به امروز، رشدی نزدیک به ۳۰ درصد داشته و هم اکنون با قیمتی نزدیک به ۹۴۰۰ دلار معامله می‌شود. حالا سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بیت کوین باید خود را برای مهار کاهش قیمت این رمزارز آماده کنند.

در بازار نوع خاصی از قراردهای بیت کوین با عنوان آپشن وجود دارد که به فرد اختیار می‌دهد بیت‌کوین را در قیمتی خاص و طی بازه زمانی معین داد و ستد کند.

تنها چند روز دیگر، ۶ تیرماه نزدیک به ۷۰ درصد تمام قراردادهای آپشن تسویه نشده بیت کوین با ارزش ۹۳۰ میلیون دلار منقضی خواهند شد. انقضای این قراردادها می‌تواند باعث نوسان قیمت این رمزارز شود. در گذشته نیز شاهد چنین موضوعی بوده‌ایم، البته اخیرا علاقه به قراردادهای باز افزایش پیدا کرده است.

علاقه به حضور در بازار قراردادهای آزاد به ۱.۳ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دو ماه پیش، افزایش دو برابری داشته است. «Deribit»، صرافی مستقر در «پاناما» ۷۷ درصد بازار قراردادهای باز را در اختیار دارد و اخیرا شرکت‌های «CME» و «LedgerX» نیز سهمی در این بازار بدست آورده‌اند.

بیت کوین

اظهارنظرهای مختلف پیرامون صعود یا سقوط قیمت بیت‌کوین تقریبا بی‌طرفانه هستند، البته اکثر قراردادهای CME بدنبال افزایش قیمت این رمزارز هستند و ارزش آن را ۱۱ هزار دلار یا بالاتر می‌دانند. در کنار انقضای این قراردادها در روز جمعه، ارزش بازار سهام جهانی نیز به علت افزایش شمار مبتلایان در اروپا، ایالات متحده آمریکا و چین نیز احتمالا کاهش پیدا می‌کند.

به گفته تحلیلگران، در صورتی که واکنش بازار بورس به افزایش شیوع کرونا در کشورهای مختلف بسیار منفی باشد، احتمالا بازار بیت کوین نیز وارد بحران خواهد شد و قیمت این ارز دیجیتال با کاهش مواجه می‌شود.

با وجود افزایش علاقه به قراردادهای باز، اکثر خریداران بیت کوین آن را طلای دیجیتال می‌دانند و آن را برای بلندمدت نگه می‌دارند. اگر قیمت این رمزارز به حدی برسد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند، شاید با افزایش عرضه در بازار مواجه شویم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی