اپل به زودی هزاران بازی را از نسخه چینی اپ استور حذف می‌کند

اپل به زودی هزاران بازی را از نسخه چینی اپ استور حذف می‌کند

اپل در آینده نزدیک هزاران بازی موبایلی را از اپ استور چین حذف خواهد کرد، چرا که دولت این کشور به فراهم کردن بستری جهت دسترسی مردم به برخی بازی‌های ممنوعه از جمله محصولات «راکستار گیمز» از سوی کوپرتینویی‌ها واکنش نشان داده و می‌خواهد این موضوع هر چه زودتر رفع شود.

اداره رگولاتوری چین در این رابطه تصریح می‌کند تمام بازی‌های پولی و هر آنچه که به صورت پرداخت درون برنامه‌ای درآمدزایی می‌کند، می‌بایست توسط مراجع بازرسی شوند و قبل از انتشار مجوزهای لازم را دریافت کنند. در حالی که فروشگاه اندروید از سال ۲۰۱۶ به خوبی از این شرایط پیروی می‌کند، بسیاری از بازی‌های آیفون بدون در نظر داشتن محدودیت‌ها و تایید رگولاتوری چین منتشر می‌شوند.

حال بلومبرگ گزارش می‌دهد که اپل نیز می‌خواهد این رویه را پیش گرفته و برای انتشار تمام بازی‌های ویدیویی در خاک کشور چین، شرایط بررسی و تایید دولت را از ابتدای ماه ژولای فراهم کند.

در ماه فوریه اپل به تمام توسعه دهندگان پلتفرم iOS هشدار داد که لازم است تمام مراحل قانونی انتشار بازی در کشور چین (که چند ماه هم طول می‌کشد) را طی کنند، و البته بازی‌هایی که تا پایان ماه ژوئن موفق نشوند تاییدیه رگولاتوری را دریافت کنند، ممنوع اعلام شده و از روی اپ استور این کشور حذف خواهند شد. بدون شک چنین اتفاقی تاثیر بزرگی روی صنعت گیم چین خواهد گذاشت، چرا که مخاطبان زیادی در این سرزمین از محصولات اپل استفاده می‌کنند.

در ادامه گزارش بلومبرگ تاکید شده که در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار بازی ویدیویی در اپ استور چین در دسترس هستند که هر کدام از آنها یا از پرداخت درون برنامه‌ای استفاده می‌کنند یا به طور کلی پولی هستند، و البته حدودا یک سوم از آنها مجوز رسمی دولت را ندارند؛ این یعنی حدودا ۲۰ هزار بازی. هنوز معلوم نیست حذف این اپلیکیشن‌ها از روی اپ استور چقدر زمان می‌برد.

از طرفی هنوز هم معلوم نیست چرا اپل تا حالا اینقدر طول داده تا حرکتی در این رابطه انجام دهد، ولی در هر صورت چنین موضوعی نشان می‌دهد اپل نمی‌خواهد روابطش با چین به مشکل خورده و کار به تحقیق و تفحص برسد. ممکن است این اتفاق برای آرام کردن مراجع چینی هم باشد که مدتی است پیرو انتشار پادکست‌هایی در اپ استور حساسیت نشان داده‌اند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato