همه چیز درباره آیفون 13
جنرال موتورز یک جنگنده زمینی جدید برای ارتش آمریکا می‌سازد

جنرال موتورز یک جنگنده زمینی جدید برای ارتش آمریکا می‌سازد

جنرال موتورز با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد این شرکت برنده قرارداد ساخت یک خودروی نظامی برای ارتش ایالات متحده شده است.  این خودرو مخصوص جابجایی نیروهای پیاده نظام بوده و به اختصار با نام ISV (برگرفته از عبارت Infantry Squad Vehicle) شناخته خواهد شد.

به گفته جنرال موتورز مبلغ قرارداد مذکور ۲۱۴.۳ میلیون دلار است و بر اساس مفاد آن، این کمپانی باید ۲,۰۶۵ دستگاه ISV تولید کند. وظیفه ساخت و تحویل سفارش ارتش ایالات متحده را شاخه دفاعی جنرال موتورز – موسوم به Defense LLC – بر عهده خواهد داشت.

بنا به درخواست فرماندهان ارتش، مدل تولیدی باید سبک بوده و مانورپذیری بالایی در انواع مسیرها و پوشش‌های جغرافیایی داشته باشد؛ علاوه‌بر این، ظرفیت حمل ۹ سرنشین، امکان اسلینگ (جابجایی هوایی) با هلیکوپتر UH-60 Blackhawk و قابلیت بارگیری به داخل محفظه هلیکوپتر CH-47 Chinook دیگر ویژگی‌هایی هستند که محصول نهایی باید دارا باشد.

مدل پیشنهادی جنرال موتورز که مورد رضایت ارتش قرار گرفته، بر مبنای نسخه ۲۰۲۰ از پیکاپ سایز متوسط شورولت کلرادو ZR2 توسعه می‌یابد. دیوید آلبریتون (David Albritton) مدیر شاخه دفاعی برنده شدن در این قرارداد را نشانه‌ای از تلاش سخت و تعهد تیم مهندسان عنوان کرده و به تمجید از خودروی تولیدی پرداخته است. وی افزوده:

ما مطمئن هستیم خودروی ISV شاخه دفاعی جنرال موتورز ضمن برآورده کردن تمامی انتظارات، فراتر از نیازهای مشتریانمان خواهد بود.

آقای آلبریتون در بیانیه رسمی منتشر شده، تجارب شرکت جنرال موتورز در طراحی، ساخت و تحویل بهترین تکنولوژی‌های موجود را نیز ستوده است.

به گفته جنرال موتورز، ۹۰ درصد از قطعات ISV با مدل تجاری یکسان خواهد بود، از این رو فرایندهای مربوط به ساخت و نگهداری از آن راحت و آسان بوده و نیازی به صرف وقت یا هزینه زیاد نخواهد داشت. برخی از این قطعات عبارتند از اجزای سیستم تعلیق، گیربکس ۶ سرعته خودکار و موتور ۲.۸ لیتری توربو دیزل با ۱۸۶ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato