شیائومی جزئیات مد ذخیره باتری در MIUI 12 را تشریح کرد؛ ۲۵ برابر شارژدهی بیشتر

شیائومی جزئیات مد ذخیره باتری در MIUI 12 را تشریح کرد؛ ۲۵ برابر شارژدهی بیشتر

شیائومی انتشار پوسته MIUI 12 برای تعدادی از گوشی‌هایش را آغاز کرده و همزمان اطلاعات تازه‌ای از جدیدترین قابلیت‌های آن را به اشتراک گذاشته است. در این مطلب به مد جدید صرفه جویی فوق العاده در مصرف باتری (Ultra Battery-Saver) نگاهی می‌اندازیم.

شیائومی با انتشار پستی در وب سایت رسمی این شرکت، به تفاوت‌های بین حالت ذخیره باتری قدیمی و حالت جدید پرداخت. این شرکت می‌گوید مد Ultra Battery-Saver مصرف باتری را حین کار با گوشی و در حالت آماده باش (Standby) به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

شیائومی می‌گوید این قابلیت برای صرفه جویی در مصرف باتری «تمام فعالیت‌های پس زمینه را محدود کرده» و کاربر فقط می‌تواند از ۶ اپلیکیشن ضروری در کنار تماس، پیام کوتاه و اینترنت استفاده کند. به گفته شیائومی حالت ذخیره باتری «زمان آماده باش گوشی را تا ۲۵ برابر» نسبت به حالت معمولی افزایش می‌دهد. با این تفاسیر اگر گوشی در حالت معمولی ۱۰ ساعت شارژدهی داشته باشد، با فعال کردن حالت صرفه جویی فوق العاده تا ۲۵۰ ساعت دوام خواهد آورد.

کاربران برای استفاده از حالت ذخیره باتری در پوسته MIUI 12 باید اپلیکیشن Security را باز کرده و به قسمت Battery & performance بروند. در این قسمت درصد باتری در بالای صفحه نمایش داده شده و گزینه Battery Saver و گزینه جدید Ultra battery saver به چشم می‌خورند. برای صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف باتری باید گزینه دوم را فعال کرد.

با فعال کردن حالت Ultra battery saver فقط می‌توانید از ۶ اپلیکیشن استفاده کنید.

روش دیگری هم برای فعال کردن حالت ذخیره باتری در MIUI 12 وجود دارد. برای این کار می‌توان با سوایپ کردن به طرف پایین به کنترل پنل دسترسی پیدا کرده و روی آیکن حالت ذخیره باتری ضربه زد. اگر این آیکن را نمی‌بینید، روی دکمه Edit در سمت راست و بالای صفحه ضربه زده و آن را به شکل دستی اضافه کنید. کاربران با فعال کردن این حالت می‌توانند حداکثر ۶ اپلیکیشن ضروری را برای مصارف مختلف انتخاب کنند.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato