ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اوبر سرویس تحویل آنلاین غذا Postmates را به قیمت ۲.۶۵ میلیارد دلار خرید

اوبر سرویس تحویل آنلاین غذا Postmates را با خرید سهام آن به قیمت ۲.۶۵ میلیارد دلار تصاحب کرد. اوبر امیدوار است با خرید این شرکت با قدرت بیشتری در صحنه رقابت با DoorDash که غول ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۱۶ تیر ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰

اوبر سرویس تحویل آنلاین غذا Postmates را با خرید سهام آن به قیمت ۲.۶۵ میلیارد دلار تصاحب کرد. اوبر امیدوار است با خرید این شرکت با قدرت بیشتری در صحنه رقابت با DoorDash که غول سرویس‌های سفارش آنلاین غذا در آمریکا به شمار می‌رود ظاهر شود.

تصاحب Postmates می‌تواند به اوبر کمک کند تا در شهر لس آنجلس و ایالت‌های جنوب غربی آمریکا که این سرویس فعالیت زیادی در آن‌ها دارد با قدرت ظاهر شود. این شرکت حالا در کنار سرویس ارسال غذای اوبر یعنی Eats تحت مدیریت اوبر به فعالیت ادامه خواهد داد. البته «Bastian Lehmann»، مدیرعامل Postmates همچنان به فعالیت در این شرکت ادامه خواهد داد.

شرکت Postmates سال ۲۰۱۱ پیشرو سرویس‌های تحویل غذا در آمریکا شد، ولی حالا پس از DoorDash، GrubHub و سرویس Eats اوبر در جایگاه چهارم قرار دارد. حال این شرکت و سرویس Uber Eats پس از DoorDash به دومین سرویس ارسال غذا در آمریکا تبدیل شده‌اند.

اوبر شرکت Postmates را تصاحب کرد

اوبر و Postmates هر دو زیان ده هستند. اوبر به تنهایی ۲.۹ میلیارد دلار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا ضرر کرده است. شرکت‌های تحویل غذا نیز که برای سرویس دهی به «کارکنان موقتی» و نیمه وقت نیاز دارند، برای مشتریان شناخته شده نیستند. به همین دلیل شرکت‌های بزرگ تر در حال تصاحب شرکت‌های کوچکتر هستند تا هزینه‌ها و قیمت گذاری را کنترل کنند که به قیمت خسارت به رستوران‌ها، کاربران و کارکنان تمام می‌شود.

«Wilfred Chan»، یکی از کارکنان نیمه وقت می‌گوید: «به عنوان کارمند نیمه وقتی که برای Postmates و Uber Eats کار کرده، این خبر خوبی نیست. جدای از اینکه هر دو شرکت سابقه بدرفتاری با کارکنان را دارند، ادغام شرکت‌ها و تبدیل شدن آن‌ها به شرکت‌های بزرگ تر به معنی قدرت کمتر کارگران در برابر آن‌ها خواهد بود. با کمتر شدن گزینه‌ها از ما بیش از پیش بیگاری کشیده خواهد شد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی