ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

امنیت

ترامپ حمله سایبری آمریکا به روسیه را تایید کرد

ایالات متحده و دولت‌های مختلف معمولا در مورد حملات سایبری خودشان صحبتی به میان نمی‌آورند، اما این بار ترامپ رسما تایید کرده که فعالیت‌هایی امنیتی علیه روسیه صورت داده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ...

ایالات متحده و دولت‌های مختلف معمولا در مورد حملات سایبری خودشان صحبتی به میان نمی‌آورند، اما این بار ترامپ رسما تایید کرده که فعالیت‌هایی امنیتی علیه روسیه صورت داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در گفت‌و‌گویی با واشنگتن پست رسما تایید کرده که اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی دستور حمله سایبری به «آژانس تحقیقاتی اینترنت» از روسیه را صادر کرده است. به ادعای مقامات این گروه نقش مهمی در دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۸ و همچنین مسائل سیاسی سال ۲۰۱۸ داشته و ترامپ حمله سایبری یاد شده را «تاثیرگذار» و «متوقف کننده» دانسته است.

او همچنین اشاره کرد که رئیس جمهور پیشین آمریکا یعنی باراک اوباما، با وجود اشراف بر این موضوع طی انتخابات ۲۰۱۶ «هیچ حرفی در مورد دخالت روسیه در انتخابات» نزده است. اوباما در اکتبر سال ۲۰۱۶ به صورت علنی روسیه را به خاطر هدف قرار دادن دمکرات‌ها محکوم کرد و تحریم‌هایی هم علیه آنها در دسامبر همان سال تنظیم نمود. همان موقع شنیده شده بود اوباما هم مجموعه‌ای از حملات سایبری علیه روسیه تنظیم کرده بوده که در ماه آگوست اجرا شده بود.

طبق ادعای دولت آمریکا، روسیه در اواسط سال ۲۰۱۸ قصد داشته با ایجاد اختلال در انتخابات میان دوره‌ای کاری کند که دمکرات‌ها دوباره کنترل کاخ سفید را بر عهده بگیرند، و به همین دلیل آمریکا دست به مقابله زده است.

این تاییدیه تغییر رویه‌ای در صحبت‌های اخیر ترامپ به شمار می‌آید. او مدتی پیش گفت روسیه حملات سایبری علیه آمریکا را متوقف کرده و از تکذیبیه‌های ولادمیر پوتین مبنی بر عدم دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ حمایت کرد. اما حالا حداقل یکی از موارد حمله روسیه را تایید کرده است.

معلوم نیست واکنش مقامات روسیه به این ادعای ترامپ چگونه خواهد بود، ولی در هر صورت می‌دانیم اغلب شرکت‌های کامپیوتری و امنیتی آمریکا، تمرکز خودشان را برای مقابله با دخالت‌های احتمالی روسیه در انتخابات ۲۰۲۰ معطوف کرده‌اند. بدون شک آنها در تلاش خواهند بود تا جلوی هر گونه نفوذ را گرفته و بهانه‌ای دست ترامپ ندهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • naser
  naser | ۲۲ تیر ۱۳۹۹

  مگه روسا اینترنت بین المللی دارن که مورد حمله ترامپ قرار گرفتن

 • jim kabir
  jim kabir | ۲۲ تیر ۱۳۹۹

  از همین تیریبون به داداشم ترامپ میگم روی فعالیت های سایبری سرمایه گذاری عظیمی بکن که وقته جنگه
  باید بزنیم این کومونیست های بیهمه چیز ضد بشر رو از ریشه بخوشکونیمشون

 • سیدمحمد رضاتوفیقی
  سیدمحمد رضاتوفیقی | ۲۲ تیر ۱۳۹۹

  آفرین آفرین

مطالب پیشنهادی