ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

پولشویی ۱.۴ میلیارد دلار بیت کوین از طریق صرافی‌های مطرح در ۲۰۲۰

پس از یکسال تحلیل دقیق، شرکت امنیتی بیت کوین «Peckshield» ادعا کرده که موفق به ردیابی چندین مبادله بیت کوین در سال ۲۰۲۰ برای پولشویی شده که ارزش آن‌ها بیش از ۱.۴ میلیارد دلار است. ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۸ تیر ۱۳۹۹ | ۲۱:۳۰

پس از یکسال تحلیل دقیق، شرکت امنیتی بیت کوین «Peckshield» ادعا کرده که موفق به ردیابی چندین مبادله بیت کوین در سال ۲۰۲۰ برای پولشویی شده که ارزش آن‌ها بیش از ۱.۴ میلیارد دلار است.

در گزارش این شرکت نوشته شده:

«ما صرافی‌ها با بیشترین میزان پول سرقت شده را رتبه‌بندی کردیم. در رتبه‌های اول تا سوم صرافی‌های «Huobi»، «بایننس» و «OKEx» قرار دارند.»

پژوهشگران این شرکت اعلام کرده‌اند که منابع این بیت کوین‌ها مربوط به چندین نشانی با ریسک بالا شامل حملات هکری و دارک‌نت می‌شود. تنها در ۶ ماه گذشته ۱۳,۹۲۷ معامله با ریسک بالا انجام شده که حاوی ۱۴۷ هزار بیت کوین با ارزش ۱.۴ میلیارد دلاری می‌شود.

صرافی سنگاپوری Huobi بدترین عملکرد را در این زمینه داشته و بیش از ۴۰ هزار بیت کوین با ارزش ۳۶۴ میلیون دلار وارد آن شده است. در مقام بعدی بایننس قرار گرفته که ۲۵ هزار بیت کوین با ارزش ۲۲۷ میلیون دلار توسط آن شسته شده است.

بیت کوین

۱.۴ میلیارد دلار تخمینی احتمالا قطره‌ای در یک دریا باشد. محققان این شرکت امنیتی هشدار داده‌اند که ۱.۵۹ میلیارد دلار سرمایه با ریسک بالا برای مخلوط شدن وارد میکسرهای سکه شده‌اند. اختلاط سکه‌ یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای پولشویی بیت کوین است.

با وجود حجم بالای پولشویی بیت کوین، اوایل ماه جاری میلادی مشخص شد که FBI پولشویی در دارک وب را ردیابی می‌کند. اسناد پلیس با حجم ۲۷۰ گیگابایت نشان می‌دهد که صرافی «MorphToken» برای شستشوی بیت کوین کثیف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در حالی که در گزارش اخیر به صرافی‌های Huobi و بایننس توجه ویژه‌ای شده، اما آن‌ها در پولشویی عظیمی که در جریان است، تنها نیستند. ماه گذشته میلادی یکی از تحلیلگران اعلام کرد که صرافی «LocalBitcoins» برای پولشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آن گزارش عنوان شده بود که ۱۲.۰۱ درصد بیت کوین‌های دریافتی این صرافی در سال ۲۰۱۹ مستقیما مربوط به خلافکاران بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی