ایسوس راگ فون ۳ قابلیتی پنهان برای ارتقای نرخ رفرش نمایشگر تا ۱۶۰ هرتز دارد

گوشی گیمینگ ایسوس راگ فون ۳ هفته قبل رونمایی شد و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن نمایشگر امولد با ریفرش ریت ۱۴۴ هرتز است. حال گزینه‌ای مخفی در این گوشی پیدا شده که به کمک آن می‌توان نرخ تازه سازی نمایشگر را تا ۱۶۰ هرتز بالا برد.

یکی از کاربران سایت XDA Developers می‌گوید در حال بررسی نحوه تغییر ریفرش ریت در نمایشگر گوشی ایسوس راگ فون ۳ بوده که در بخش تنظیمات متوجه اشاره سازنده به نرخ تازه سازی ۱۶۰ هرتز می‌شود. او با بررسی بیشتر متوجه می‌شود که بوسیله یکی از دستورات Debug می‌توان ریفرش ریت ۱۶۰ هرتزی را فعال کرد.

ایسوس در بیانیه‌ای به سایت Engadget ضمن تأیید حالت ۱۶۰ هرتز در ایسوس راگ فون ۳ گفت که این مد برای کاربران عادی در نظر گرفته نشده است: «نرخ تازه سازی ۱۶۰ هرتز فقط برای آزمایش‌های درونی در نظر گرفته شده و ایسوس این حالت را در لیست مشخصات رسمی محصول قرار نداده است.»

برای فعال کردن ریفرش ریت ۱۶۰ هرتزی باید گوشی را به کامپیوتر متصل کرده و برنامه Android Debut Bridge را اجرا کرد. سپس باید کد adb shell setprop debug.vendor.asus.fps.eng 1 را در پنجره ترمینال وارد نمود. پس از ریبوت کردن گوشی گزینه جدید ۱۶۰ هرتز در مسیر Settings >Display>Refresh rate مشاهده می‌شود.

سایت XDA اجرای بازی Pac-Man در گوشی راگ فون ۳ با نرخ تازه سازی ۱۶۰ هرتز را تأیید کرد. به گفته این سایت بقیه بازی‌ها را نیز می‌توان در این حالت تجربه کرد اما ممکن است حین اجرای آن‌ها با عملکرد ناپایدار مواجه شوید.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟