کوالکام: مدل 5G آیفون ۱۲ ممکن است شهریور به بازار عرضه نشود

گزارش مالی کوالکام در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ از احتمال تأخیر در عرضه آیفون 5G خبر می‌دهد. این شرکت پیش بینی کرده که تأخیر در عرضه جهانی مدل‌های پرچمدار آیفون ۱۲ تا حدودی در درآمدهای این شرکت در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی تأثیر منفی بگذارد.

با توجه به زمانبندی عرضه گوشی‌های جدید، اشاره کوالکام به احتمال زیاد به مدل 5G آیفون ۱۲ است که انتظار می‌رود پاییز امسال عرضه شود. اپل معمولاً آیفون جدید را شهریور ماه هر سال معرفی می‌کند و فروشش آنقدر بر درآمدهای کوالکام تأثیر گذار است که این شرکت در گزارش مالی خود به تأثیر گذاری آن در درآمدها اشاره کرده است. پیشتر شایعاتی در مورد احتمال تأخیر در عرضه آیفون‌های 5G منتشر شده بود.

آیفون‌های ۲۰۲۰

«Akash Palkhiwala»، مدیر ارشد مالی کوالکام در گفتگویی با رویترز گفت که تأخیر در عرضه این گوشی (احتمالاً آیفون ۱۲) به احتمال زیاد طولانی نخواهد بود و آن را تأخیری جزئی که بر درآمدهای این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ تأثیر می‌گذارد توصیف کرد. سه ماهه چهارم شامل ماه‌های سپتامبر، اکتبر و دسامبر می‌شود، بنابراین اگر آیفون ۱۲ در ابتدا قرار بوده ماه سپتامبر به بازار عرضه شود، حالا با توجه به صحبت‌های مدیر مالی کوالکام با یک ماه تأخیر و در اکتبر به بازار عرضه خواهد شد.

اپل و کوالکام آوریل سال گذشته میلادی در قراردادی به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار توافق کردند تا اپل سال‌ها پس از دعوای حقوقی این دو شرکت بر سر پتنت‌ها، دوباره از مودم‌های 5G کوالکام در محصولاتش استفاده کند. انتظار می‌رود مودم 5G کوالکام در مدل‌های 5G آیفون ۱۲ به کار رود.

کوالکام که با شرکت هواوی نیز بر سر پتنت‌ها درگیر دعوای حقوقی است، از توافق با این شرکت چینی خبر داد. به موجب این توافق هواوی به دلیل نقض پروانه پتنت‌های وایرلس باید غرامت ۱.۸ میلیارد دلاری به کوالکام بپردازد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟