با اصول یک استعفای حرفه‌ای آشنا شوید

برخی تصور می‌کنند در زمان استعفا از شرکت یا سازمان باید تمام خشم فرو خورده خود در سال‌های گذشته را خالی کنند، باوری فوق العاده خطرناک و اشتباه که می‌تواند تا سال‌های سال اثرات مخربی روی حرفه و اعتبار شغلی آنها داشته باشد.

استعفا می‌تواند دلایل مختلفی مثل نارضایتی از میزان دستمزد تا آزمایش فرصت‌های جدید و تغییر محل زندگی داشته باشد اما فارغ از این دلایل اگر به شکلی حرفه‌ای صورت نگیرد، به اعتبار کاری شما لطمه خواهد زد. اگر به دنبال استعفا از شرکت هستید، برای جدایی به بهترین شکل از راهکارهای زیر استفاده کنید.

از دستورالعمل‌ها پیروی کنید

قبل از اینکه به صورت رسمی مدیر یا مسئول بخش را از تصمیم خود برای جدایی از شرکت مطلع نکرده‌اید آنرا با دیگران در میان نگذارید چرا که ممکن است خبر را سهوا یا عمدا پخش کنند و حتی کمی آب و تاب آنرا بیشتر کنند. اعلام این تصمیم هم بسته به جایگاهی که در شرکت دارید باید حدود دو هفته زودتر به اطلاع سازمان برسد تا نفر جانشین شما را آماده در دست گرفتن امور کنند. همچنین در حین دنبال کردن فرایند و پس از آن باید به تمام قوانین استعفا نظیر عدم افشای اطلاعات محرمانه و قرارداد عدم رقابت پایبند بمانید.

malltina
دلیل استعفا را رشد در آینده عنوان کنید

طبیعتا پس از اینکه تصمیم خود را بیان کردید مدیر درباره دلایل آن از شما سوال می‌کند. پاسخ به این سوال باید روشن، متقاعد کننده، جامع و معطوف به آینده باشد. در واقع باید طوری پاسخ خود را بیان کنید که مدیر درک کند شما نه برای فرار از موقعیت کنونی بلکه برای دستیابی به فرصت رشد در حال ترک شرکت هستید.

این موارد می‌تواند شامل بر عهده گرفتن نقشی بزرگتر، فراگرفتن مهارت‌های جدید، فعالیت در زمینه‌ای جدید، تغییر مکان و یا موارد دیگر باشد. اگر واقعا تصمیم خود را برای جدایی گرفته‌اید دیگر نباید بهانه‌هایی مثل حقوق بیشتر را مطرح کنید چرا که ممکن شرکت با پیشنهاد رقمی بالاتر توپ را در زمین شما بیندازد.

درباره پیشنهادات متقابل شرکت خوب فکر کنید

در صورتی که شرکت سعی کرد با ارائه پیشنهادات متقابل شما را از استعفا منصرف کند،پیش از پذیرفتن درباره آنها خوب فکر کنید. بر اساس تحقیقات موسسه Robert Half بیش از نیمی از کارفرماها برای حفظ نیروها حاضر به ارائه پیشنهادهای جذابتر هستند اما اغلب کارکنانی که آنرا پذیرفته‌اند حتی دو سال هم در شرکت باقی‌ نمانده و در نهایت جدا شده‌اند. بنابراین اگر فرصتی جذابتر در انتظارتان است آنرا به خاطر پیشنهاد جدید از دست ندهید.

از طرف دیگر این پیشنهاد ممکن است شامل شرایطی برای بازگشت دوباره شما به کارتان پس از استعفا باشد. هیچ کس از آینده خبر ندارد و ممکن است در کار جدید شرایط آنطور که انتظار داشتید پیش نرود. بنابراین در صورتی که این پیشنهاد روی میز گذاشته شد، با تاکید روی مهارت‌ها و تجارب جدیدی که در شغل آتی یاد می‌گیرد به مدیران بگویید که ارتباط خود را با شرکت ادامه داده و فرصت بازگشت به شرکت را بررسی خواهید کرد.

مسئولیت‌‌ها و مدارک را تمام و کمال منتقل کنید

جدایی شما ممکن است روی افراد بسیاری از جمله همکاران، تیم مدیریت و سایرین تاثیر بگذارد. سعی کنید حرکت بعدی خود را به گونه‌ای مدیریت کنید تا امور برای آنها تا جای ممکن تسهیل شود و روابط خوبتان پایدار بماند.

تمام زیر و بم فرآیند جابجایی خود را بسنجید؛ مطمئن شوید همه مسئولیت‌ها و پروژه ها به خوبی منتقل شده و مدارک مهم در اختیار کسانی است که به آنها نیاز پیدا می‌کنند. حتما هم به دیگر افراد تاکید کنید می‌توانند در آینده در رابطه با امور اداری با شما تماس بگیرند. با تسهیل کارها برای همکارانتان مطمئن خواهید بود که از شما رضایت دارند و در آینده می‌توانید روی آنها حساب کنید.

بازخوردهای خود را بسنجید

بعد از جدایی فرصت مناسبی برای اعلام انتقادات نیست؛ اگر طی مکالمات قبلی و به صورت رودررو انتقادات سازنده و پیشنهاداتی که ممکن بوده به شرکت کمک کند را ارائه نداده‌اید، حالا دیگر وقتش نیست. به عبارتی نگه داشتن انتقادات و اعتراضات برای زمان جدایی به هیچ عنوان مفید نخواهد بود، نه برای شما به عنوان یک کارمند، نه برای سازمان.

اگر هم تصور کردید مدیر مستقیمتان به خاطر جدایی شما عصبی است یا مقاومت می‌کند، با خونسردی رفتار کنید. اگر حتی اعتراضاتی منطقی داشتید، سعی کنید همواره در جریان مذاکرات احساس یکدلی خود را لحاظ نمایید. در هر حالتی سعی کنید از خراب کردن شرایط حاکم دوری کرده و روابط را خوب نگه دارید.

ارتباطات خود را حفظ کنید

صفحه لینکدین خود را به روز نگه دارید یا اطلاعات تماس همکاران و مدیران را حفظ کنید تا روشی برای ادامه برقراری ارتباط در دسترس باشد. به این طریق نه تنها شما با آنها در تماس باقی خواهید ماند، بلکه از تغییرات شغلی آنها نیز باخبر خواهید شد. معلوم نیست شاید روزی دوباره مسیرتان به یکدیگر خورد. ساخت و حفظ شبکه‌ای از ارتباطات، معمولا راهی مناسب برای ترقی در آینده خواهد بود.

مطالب مرتبط

چطور در محیط کار شخصیتی دوست‌داشتنی داشته باشیم؟

ما موجوداتی اجتماعی هستیم و طبیعی است که دوست داشته شدن از سوی دیگران برایمان خوشایند باشد. البته این بدان معنی نیست که برای رضایت بقیه حاضر به انجام هر کاری باشیم یا اجازه دهیم بقیه از ما سوءاستفاده کنند. وجود کاراکترهای مختلف در محل کار و روابط کاری بین افراد، دوست داشته شدن از... ادامه مطلب

بجای مقایسه خودتان با دیگران این ۳ کار مفید را انجام دهید

«تئودور روزولت» مدت‌ها قبل گفته بود مقایسه قاتل لذت‌هاست. روزولت تنها کسی نیست که چنین عقیده‌ای دارد و روانشناسان هم بارها تاکید کرده‌اند که مقایسه خود با دیگران باعث کاهش اعتماد به نفس و افزایش استرس می‌شود . با این حال چرا ما باز هم دست از آن برنمی‌داریم؟بر اساس تئوری قیاس اجتماعی، مقایسه بخشی... ادامه مطلب

چگونه حس هدایت‌پذیری را در کارکنان ایجاد و تقویت کنیم؟

همه ما می‌دانیم که مدیران باید توانایی مربی‌گری و هدایت کارکنان را داشته باشند اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان حس هدایت پذیری (Coachability) را در کارکنان ایجاد کرد تا سازمان به بالاترین میزان بازدهی دست پیدا کند.مدیران کارآمد به جای اینکه کارکنان را به سمت پاسخ‌های از پیش تعیین شده‌ای هدایت کنند که با... ادامه مطلب

چرا رزومه شما مورد توجه شرکت‌ها قرار نمی‌گیرد؟

اگر در جستجوی کار هستید، قطعا برای شرکت‌های مختلفی در بازار مورد نظرتان رزومه فرستاده‌اید اما حالا نه تلفن‌تان زنگ نمی‌خورد و نه ایمیلی دریافت می‌کنید؛ چنین شرایطی به شدت آزاردهنده و ناامیدکننده خواهد بود و احتمالا سرگردانی گریبان شما را خواهد گرفت و در فاصله‌ای کوتاه اضطراب وجودتان را فرا می‌گیرد. حتما از خود... ادامه مطلب

از خرده مدیریت تا نابلد بودن؛ ۱۲ ویژگی که رییس‌های بد و ناکارآمد دارند

هرقدر هم شغل خوبی داشته باشید یک رییس بد می‌تواند شیرینی آنرا در کامتان تلخ کند، اما اگر کارتان چندان خوشایند نباشد در کنار چنین رییسی غیرقابل تحمل خواهد بود. احتمالا شما هم شنیده‌اید که کارمندان معمولا نه به خاطر شرکت یا سازمان بلکه به خاطر نارضایتی از رییسشان استعفا می‌دهند. مشکل به همین جا... ادامه مطلب

آیا آنقدرها که تصور می‌کنید در کارتان موفق هستید؟

بسیاری از ما خودمان در شغلی که داریم چیره دست و موفق می‌دانیم اما گاهی رکود و در جا زدن با موفقیت اشتباه گرفته می‌شود. این موفقیت پوشالی زمانی خودش را نشان می‌دهد که درخواستتان برای افزایش حقوق یا ارتقای شغلی با بن بست مواجه می‌شود. دیروز به نشانه‌هایی پرداختیم که نشان می‌دهد بیش از... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟