واکنش مصر به ادعای تازه ایلان ماسک در مورد مشارکت فضایی‌ها در ساخت اهرام ثلاثه

«ایلان ماسک» بنیان‌گذار شرکت‌های موفق تسلا و اسپیس اکس، در جدیدترین پست توییتری‌اش ادعا کرده که «به وضوح اهرام ثلاثه مصر را بیگانگان ساخته‌اند». در همین راستا وزارت تعاون و ارتباطات بین‌المللی کشور مصر نیز رسما از ماسک دعوت کرده تا به این کشور سفر کرده و البته بیشتر مطالعه کند.

سال‌های زیادی است که تئوری قدیمی و اثبات نشده‌ای در رابطه با ساخته شدن شاخص‌ترین سازه‌های جهان توسط بیگانگان در سال‌های دور وجود دارد؛ اگرچه هرگز چنین تئوری‌هایی توسط علم ثابت نشده‌اند و همچنان در دسته افسانه‌ها قرار می‌گیرند، ایلان ماسک به نوعی اعلام کرده به این تئوری سنتی باور دارد.

حالا یکی از مقامات دولتی کشور مصر به نام «رانیا المشاط» از وزارت تعاون و ارتباطات بین‌المللی این کشور رسما در پاسخ به توییت ماسک از او دعوت کرده تا به محل حضور اهرام ثلاثه سفر کند. «من کار شما را دنبال می‌کنم و همیشه تحسین‌تان کرده‌ام. به همین ترتیب از شما و تیم اسپیس اکس دعوت می‌کنم تا مطالعاتی در رابطه با چگونگی ساخته شدن اهرام و همچنین مقبره‌های سازندگان آنها داشته باشند. آقای ماسک، ما منتظر شما هستیم».

موبایلت

بعد از این اتفاق ماسک فورا واکنش نشان داد و با اشاره به یکی از مقالات علمی و تحقیقاتی بی‌بی‌سی درباره زندگی مصریان باستان و نحوه ساخته شدن اهرام توسط آنها نوشت: «این مقاله خلاصه‌ای منطقی از چگونگی انجام شدن آن را فراهم می‌کند». اما توییت اولیه مدیرعامل تسلا به عنوان شخصیتی شناخته شده در سطح جهان، واکنش‌های دنباله‌داری داشته است.

«زاهی حواس» باستان‌شناس پیشکسوت کشور مصر که مقبره‌های سازندگان و کارگران اهرام ثلاثه را در شهر جیزه پیدا کرده است، در گفت‌و‌گویی مختصر ادعای ماسک را «یک توهم کامل» خوانده است. «من مقبره‌های کارگران اهرام را پیدا کردم تا به همه ثابت شود سازندگان اهرام مردم مصری بوده‌اند، نه برده‌ها».

هرم بزرگ جیزه یکی از شگفتی‌های هفت‌گانه جهان باستان به شمار می‌آید که بیشتر از ۱۳۸ متر ارتفاع دارد و هنوز هم بعد از هزاران سال سالم و سرپا باقی مانده است. طبق مطالعات صورت گرفته سازندگان این هرم کارگرانی متخصص بوده‌اند که در روستاهای اطراف زندگی خوبی داشته‌اند. گفته می‌شود بین ۱۴ تا ۴۰ هزار نفر در ساخت این هرم مشارکت داشته‌اند و فرآیند نهایی‌سازی آن نیز بین ۱۰ تا ۲۰ سال طول کشیده است.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟