سامسونگ پشتیبانی نرم‌افزاری از پرچمدارانش را تا ۳ نسل افزایش داد

سامسونگ در جریان رویداد رونمایی از سری گلکسی نوت ۲۰ اعلام کرد که جدیدترین محصولاتش «حداکثر تا سه نسل» آپدیت نسخه جدید اندروید را دریافت خواهند کرد.

سامسونگ اعلام می‌کند که پشتیبانی نرم افزاری از محصولات جدیدش را تا سه سال ادامه خواهد داد. این یعنی گوشی‌هایی مثل گلکسی نوت ۲۰ تا سه سال آینده آپدیت نسخه جدید اندروید را دریافت خواهند کرد. سازنده کره‌ای تا پیش از این تا دو نسل از محصولاتش پشتیبانی نرم افزاری می‌کرد.

البته ظاهراً چنین سیاستی برای تمام محصولات و کشورها صدق نمی‌کند. سامسونگ در جریان رویداد آنپکد عصر دیروز اعلام کرد: «انتشار آپدیت‌های امنیتی و بروزرسانی‌هایی که قابلیت جدید به گوشی اضافه می‌کنند، به دیوایس و کشور بستگی دارد. گوشی‌های پرچمدار از گلکسی S10 (اندروید ۹) به بعد، شامل این برنامه می‌شوند.»

با این تفاسیر گوشی گلکسی S10 آپدیت اندروید ۱۲ را دریافت خواهد کرد. علاوه بر این سری گلکسی S20، نوت ۲۰ و گوشی‌های آینده این سازنده شامل این برنامه خواهند شد.

آنطور که Android Police گزارش می‌کند، پس از گذشت سه نسل معلوم نیست روند پشتیبانی سامسونگ به چه صورت خواهد بود. اگر به گفته این شرکت که به «گوشی‌های پرچمدار» اشاره کرده استناد کنیم، موبایل‌های اقتصادی مثل سری A احتمالاً همچنان به مدت ۲ سال پشتیبانی نرم افزاری خواهند شد.

سامسونگ با این سیاست، پرچمدارانش را کمی به سری پیکسل شبیه کرد که آپدیت‌های اندروید را دستکم تا سه سال از تاریخ عرضه دریافت می‌کنند. این شرکت کره‌ای معمولاً بروزرسانی‌های امنیتی را پس از گذشت دو سال همچنان برای موبایل هایش منتشر می‌کند.

سامسونگ با رویکرد جدید نیاز به عوض کردن گوشی پس از گذشت دو سال را نیز تا حدودی در کاربران کاهش می‌دهد؛ مساله‌ای که به نفع کاربران و احتمالاً به ضرر این شرکت خواهد بود. خریدار با در نظر گرفتن این موضوع با خیالی نسبتاً راحت‌تر هزینه ۹۰۰ دلار یا بیشتر پرچمدار جدید این شرکت را پرداخت می‌کند چرا که خیالش حداقل از بابت دریافت نسخه جدید اندروید تا سال ۲۰۲۳ راحت خواهد بود.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟