ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

استفاده آئودی از ابر کامپیوترها در صنعت خودروسازی

ظهور تکنولوژی‌های پیشرفته از یک سو و جو شدیدا رقابتی حاکم بر بازارهای بین‌المللی از سوی دیگر باعث شده اتومبیل‌های تولیدی روز به روز پیچیده‌تر شوند. بی‌راه نیست اگر محصولات جدید خودروسازان تراز اول جهان ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۸:۳۰

ظهور تکنولوژی‌های پیشرفته از یک سو و جو شدیدا رقابتی حاکم بر بازارهای بین‌المللی از سوی دیگر باعث شده اتومبیل‌های تولیدی روز به روز پیچیده‌تر شوند. بی‌راه نیست اگر محصولات جدید خودروسازان تراز اول جهان را به کامپیوترهای چهار چرخ تشبیه کنیم، چرا که در آنها از انواع دوربین‌ها، سنسورها و الگوریتم‌های پیشرفته استفاده شده است.

آئودی به عنوان یکی از سه برند پیشتاز آلمانی در حوزه خودروسازی، قصد دارد برای ساده‌سازی نحوه ارتباط و هماهنگی اجزای پیچیده‌ای چون پیشرانه، شاسی و سیستم‌های ایمنی، به استفاده از کامپیوترهای قدرتمندتر رو بیاورد.

ارباب حلقه‌ها به منظور دستیابی به این هدف، اخیرا اعلام کرده محصولات آتی خود را به کامپیوتری بسیار پیشرفته‌تر مجهز خواهد نمود. این کامپیوتر نقش محور مرکزی را برای سیستم‌های اصلی خودرو ایفا می‌کند و دینامیک یکپارچه خودرو (Integrated Vehicle Dynamics) نامگذاری شده است.

کامپیوتر مرکزی جدید آئودی تا 10 برابر قوی‌تر از نمونه به کار برده شده در مدل‌های کنونی بوده و قادر است بسته به نوع خودرو تا 60 سیستم مختلف را کنترل و مدیریت کند. آنطور که اعلام شده، تمامی مدل‌های ساخت کمپانی – از A3 گرفته تا شاسی‌بلند Q8 و کراس‌اوور تمام الکتریکی E-Tron – به تدریج به این کامپیوتر پیشرفته مجهز می‌شوند.

آئودی

در مدل‌های برقی مثل E-Tron، کامپیوتر آئودی به پایش و مدیریت سیستم‌های بنیادی خواهد پرداخت. سیستم بازیابی انرژی ترمز یکی از آنها است که می‌تواند تا 30 درصد از ظرفیت باتری به مسافت قابل پیمایش خودرو اضافه کند. در مدل‌های اسپرت مزین به نشان RS، کامپیوتر دینامیک یکپارچه آئودی کنترل سیستم جلوگیری از واژگونی و سیستم تعلیق فعال را در اختیار خواهد گرفت.


آئودی می‌گوید به لطف این کامپیوتر پیشرفته برای نخستین بار کنترل‌کننده شاسی و پیشرانه داخل یک واحد مشترک خواهد بود. به اعتقاد ارباب حلقه‌ها این امر باعث ارتقای راحتی و عملکرد خودرو خواهد شد.

خودروساز محبوب آلمانی درباره زمان راهیابی کامپیوتر دینامیک یکپارچه به مدل‌های تولیدی حرفی به میان نیاورده، اما به گفته یکی از مهندسین کمپانی این کامپیوتر برای تولید انبوه آماده است. اگر این ادعا صحت داشته باشد، به احتمال فراوان بزودی شاهد تجهیز محصولات آئودی به کامپیوتر پیشرفته خواهیم بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Ahmadreza8
    Ahmadreza8 | ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

    اخبار خودرو= افسردگی ایرانیان!

مطالب پیشنهادی