هدفون WH-1000XM4 سونی با حذف نویز فعال بهبودیافته معرفی شد

هدفون WH-1000XM4 سونی با حذف نویز فعال بهبودیافته معرفی شد

سونی سرانجام از هدفون پرچمدار WH-1000XM4 رونمایی کرد. این محصول با قابلیت حذف نویز فعال بهبود یافته، کیفیت پخش بسیار مطلوب و شارژدهی ۳۰ ساعته از اواسط ماه جاری میلادی به قیمت ۳۵۰ دلار به بازار عرضه می شود.

سونی قابلیت حذف نویز فعال نسل قبل را که عملکرد بسیار مطلوبی داشت، در هدفون WH-1000XM4 بهبود داده است. این محصول همانند نسل قبل به کمک دو میکروفن و چیپست QN1 کاهش نویز را انجام می‌دهد، اما حالا تراشه جدیدی اضافه شده که با نرخ ۷۰۰ بار در ثانیه از آهنگ و اصوات محیطی نمونه‌برداری می‌کند. سپس چیپست QN1 به کمک این داده‌ها و هوش مصنوعی بهبود یافته حذف نویز فعال را انجام می‌دهد.

قابلیت هوشمند Adaptive Sound Control مکان‌هایی که کاربر زیاد به آنها رفت و آمد می‌کند را یاد گرفته و برای هر کدام از آنها مد صدای شخصی سازی شده را اعمال می‌کند. برای مثال حین عبور از خیابان شلوغ اجازه شنیده شدن اصوات محیطی را داده و حین سفر با مترو نویز را کاهش می‌دهد. این قابلیت را می‌توان از طریق اپلیکیشن تنظیم کرد.

یکی دیگر از قابلیت‌های هدفون WH-1000XM4 که به حذف نویز مربوط می‌شود، Speak-to-Chat نام دارد. این قابلیت به طور خودکار پخش موزیک را با شروع صحبت کردن کاربر متوقف می‌کند و ۳۰ ثانیه پس از قطع صحبت کردن ادامه موزیک را پخش می‌کند. این محصول به لطف بهره مندی از سنسورهای مجاورت و شتاب سنج، پخش محتوا را پس از برداشته شدن از روی سر به صورت خودکار متوقف می‌کند.

سونی فناوری جدیدی به نام Edge-AI را به هدفون WH-1000XM4 اضافه کرده که در همکاری با قابلیت DSEE کیفیت پخش صدا را ارتقا می‌دهد. این قابلیت جدید که DSEE Extreme نام دارد، نوع صدای پخش شده را تشخیص داده و به گفته سونی اصواتی که حین پروسه فشرده سازی از بین رفته‌اند را به کمک هوش مصنوعی بازسازی می‌کند. میکروفن این محصول نیز حالا به کمک هوش مصنوعی بهتر صدای کاربر را با وضوح بیشتری به گوش مخاطب می‌رساند.

از دیگر ویژگی‌های این هدفون می‌توان به پشتیبانی از قابلیت Fast Pair گوگل برای اتصال سریع‌تر با گوشی، Pair شدن با دو دیوایس به طور همزمان و شارژدهی ۳۰ ساعته اشاره کرد.

هدفون WH-1000XM4 از هم اکنون با شروع قیمت ۳۴۹.۹۹ دلار قابل پیش خرید بوده و از اواسط ماه جاری میلادی به بازار عرضه می‌شود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato