همه چیز درباره آیفون 13
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۲۰ میلیون نفر عبور کرد

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز ۲۰ میلیون نفر عبور کرد

روزبه‌روز بر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اضافه می‌شود و هم اکنون بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده‌اند.

کووید-۱۹ تبدیل به بزرگترین بحران کنونی بشر شده و طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، این بیماری تنفسی حداقل چهار برابر افرادی که سالانه به آنفولانزا شدید مبتلا می‌شوند را آلوده کرده است. شمار افراد مبتلا به کرونا از ۲۰ میلیون نفر فراتر رفته و بیش از ۷۳۸ هزار نفر قربانی این ویروس کشنده شده‌اند.

بر اساس گزارش رویتزر و طبق آمارهای دولتی، شیوع این ویروس سرعت بیشتری به خود گرفته و در حالی که ۶ ماه پس از اولین مورد ابتلا به کرونا در چین شمار مبتلایان به آن در جهان از مرز ۱۰ میلیون نفر عبور کرد، ۱۰ میلیون دوم تنها در مدت زمان ۴۳ روز به این ویروس آلوده شده‌اند.

کارشناسان به این موضوع اشاره می‌کنند که آمار اصلی بیشتر از آمار رسمی است و دولت‌ها در کشورهای مختلف مخصوصا در مناطقی که به تجهیزات کافی برای تست این بیماری دسترسی ندارند، شمار مبتلایان و قربانیان را کمتر اعلام می‌کنند. نزدیک به نیمی از مبتلایان به کرونا شهروندان کشورهای ایالات متحده آمریکا، برزیل و هند هستند.

کرونا

تا به امروز بیش از ۵ میلیون نفر در آمریکا، ‎۳ میلیون نفر در برزیل و ۲.۲ میلیون نفر در هندوستان به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. در مقام‌های بعدی کشورهای روسیه و آفریقای جنوبی به ترتیب با نزدیک به ۹۰۰ هزار و ۵۶۴ هزار مبتلا قرار گرفته‌اند. شیوع این بیماری در کشورهای آمریکای لاتین رو به افزایش است و بیش از ۳۰ درصد قربانیان کووید-۱۹ ساکن این منطقه بوده‌اند.

به گفته کارشناسان، وضعیت بحرانی کنونی تا عرضه واکسن ادامه خواهد داشت. در حال حاضر بیش از ۱۵۰ واکسن در حال توسعه هستند و ۲۵ نمونه آن‌ها تست‌های بالینی را پشت سر می‌گذرانند. کشورهای مختلف با روش‌های متفاوتی سعی در کنترل وضعیت دارند. برای مثال بریتانیا مسافران از کشورهای اسپانیا و بلژیک را به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌کند و چین همچنان با قرنطینه سعی در کاهش تعداد مبتلایان دارد. کمتر از دو هفته پیش سازمان بهداشت جهانی پیش‌بینی کرد تاثیرات کرونا تا چندین دهه‌ آینده حس خواهد شد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato